TOPlist

Oppo Watch oficiálně představeny: Apple Watch pro Android?

oppo watch představení

Zatímco většina spekulací ohledně Oppo byla v minulém měsíci soustředěna kolem očekávaných telefonů Find X2, dnes společnost oficiálně odhalila své první hodinky Oppo Watch. Soudě dle vzhledu a specifikací mají upoutat pozornost těch, kteří hledají prémiové wearables se systémem Wear OS. Již na první pohled je vidět, kterým výrobcem se nechala společnost inspirovat. Co tedy hodinky nabídnou a kolik za ně společnost žádá?

Oppo Watch oficiálně představeny – skvělý displej

Začněme displejem. Ten je typu AMOLED a disponuje slušnou jemností 326 ppi. Zároveň také pokrývá 100% DCI-P3, což není u hodinek zvykem. Na výběr máme ze dvou velikostí – 1,6 a 1,9 palce, přičemž rámečky jsou u obou variant minimální. Tělo je tvořeno z hliníku a kromě displeje na něm nalezneme dvě tlačítka pro ovládání. Hodinky dokáží sledovat dosti specifických cvičení, ale také váš spánek a srdeční frekvenci. Nechybí ani dlouho spekulované EKG (elektrokardiogram) což je funkce, která taktéž není úplně běžná.

Jádro hodinek tvoří čipset Snapdragon Wear 2500 spolu s Apollo 3. Co se týče softwaru, nalezneme zde ColorOS běžící na Wear OS. Bohužel chybí slot na SIM kartu, ovšem eSIM hodinky podporují, takže je můžete vesele připojit k síti a udělat je nezávislými. Nová technologie Watch VOOC slibuje dobití 50 % baterie za skvělých 17 minut. V závislosti na úkolech jsou hodinky schopny přepínat mezi Snapdragonem a Apollem a šetřit tak baterii. Při normálním používání pak hodinky vydrží 40 hodin. Pokud přepnete do úsporného režimu, vydrží dokonce až 21 dní.

Oppo Watch se začnou oficiálně prodávat nejprve v Číně a společnost se zatím nevyjádřila o tom, kdy se dostanou na globální trh. Předobjednávky jsou spuštěny už dnes a to za cenu 1 499 CNY za 41mm verzi (asi 4 900 korun bez daně) a 1 999 CNY za 46mm variantu (asi 6 500 korun bez daně).

Jak se vám zamlouvají Oppo Watch?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)