Oppo ukazuje, co umí dotykový panel na zadní straně N1

oppo_n1_icon

Čínská společnost Oppo odvedla hodně práce na propagaci svého chystaného chytrého telefonu N1. Začalo to několika úniky (spíše bychom se ale přikláněli k “únikům” v uvozovkách, protože se mohlo jednat o záměr), poté následovalo postupné uvolňování dalších informací, včetně provokativní pozvánky na oficiální představení. Po vlně spekulací, zabývajících se otázkou, jakou část ovládání výrobce situoval na zadní stranu zařízení, přichází propagační materiál, který formou obrázků vysvětluje vše, co jsme potřebovali vědět. Nejzásadnější informace tedy zní: na zádech zařízení nebudou tlačítka, ale dotyková ploška.

Na zádech Oppo N1 bude dotyková ploška Na zádech Oppo N1 bude dotyková ploška

V podstatě zadní plocha nabídne alternativní způsob, jak procházet domovské obrazovky a webové stránky, přičemž k dispozici bude horizontální i vertikální posun a některé další funkce – například odemknutí displeje. Jen těžko můžeme v tuto chvíli, kdy ještě nikdo nedržel Oppo N1 v ruce, odhadovat, nakolik bude tento inovativní ovládací prvek ergonomický a “návykový”. Z technického hlediska má zadní panel N1 dotykový senzor, který je možné ovládat přejetím prstu, klepnutím, dvojitým klepnutím a podržením.

Co konkrétně bude zadní panel umět?

Projděme si nyní jednotlivé obrázky z výše uvedeného materiálu.

  • Posun zleva doprava bude možné použít k prohlížení fotografií, přeskakování mezi písničkami, přechodu z jedné obrazovky na druhou a některé další funkce.
  • Posunem nahoru a dolů můžete procházet webové stránky, posouvat obsah obrazovky, procházet kontakty, číst e-maily a nastavit hlasitost.
  • Dvojím klepnutím na senzor dojde k odemknutí obrazovky.
  • Dvojí klepnutí odemkne obrazovku Dvojí klepnutí odemkne obrazovku

  • Pokud dvakrát klepnete na senzor poté, co je obrazovka odemčena, bude toto gesto sloužit ke spuštění určité aplikace. Ve výchozím stavu to bude fotoaparát.
  • Dvojí klepnutí otevře aplikaci Dvojí klepnutí otevře aplikaci

  • Jedno klepnutí bude mít v rámci aplikací celou řadu použití, jako je spuštění nahrávání, odeslání zprávy, přehrávání hudby, pořízení fotografie, atd.

V každém případě jde o potvrzení trendu přesunu některých prvků na zadní stranu zařízení, jehož průkopníkem je LG G2, který má na zádech ovládání hlasitosti. Podle serveru Phone Arena Oppo prosí své zákazníky a uživatele, aby pomohli novou technologii pojmenovat.

Oppo N1 se, kromě netradičního ovládacího prvku, bude snažit zaujmout potenciální kupce také fotoaparátem s technologií Owl (“sova”), která by měla přinést vyšší kvalitu fotek, pořízených za zhoršených světelných podmínek.

Oficiálního představení se, jak už víme, dočkáme 23. září. Do té doby ještě jistě stihne uniknout celá řada dalších zajímavých údajů, o kterých vás samozřejmě budeme informovat.

Zdroje: Android Headlines a GizChina.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)