Oppo R9 a R9 Plus se představují: Nabušené stylové smartphony pro “selfíčkaře”

Oppo R9 a R9Plus – náhleďák

Pokud jste častými výrobci selfíček, možná vás potěší zpráva, že Oppo představilo hned dva nové stylové smartphony, které právě selfíčka umí pořizovat poměrně v pěkné kvalitě. Kvalitní přední fotoaparát je pro někoho možná důležitý, ale i bez něj by se tyto nové smartphony neměly za co stydět.

Oppo R9 & Oppo R9 Plus

Oba smartphony jsou, jak již bylo zmíněno, vybaveny poměrně zajímavým předním fotoaparátem, konkrétně 16Mpx ISOCELL čipem od Samsungu, který se chlubí clonou se světelností až f/2. Navíc jsou smartphony vybavené softwarem, který by měl fotoaparátu přinést režim vylepšeného panoramatického selfie, jenž by měl do výsledné fotografie kromě vaší skvělé tvářičky vtěsnat také trochu okolního světa. Specifikace foťáku a s ním spojených věcí zní slibně. A co zbytek hardwaru?

Oppo R9-3

I ostatní parametry zní velice slibně a dávají tušit, že se Oppo chce zařadit do vyšších tříd. Chlubí se tak například opravdu tenkými rámečky, ale i dalšími zajímavými specifikacemi. Například menší Oppo R9 nabídne 5,5″ FullHD AMOLED displej, procesor MediaTek Helio P10 a operační paměť RAM o velikosti 4 GB. Vnitřní úložiště 64 GB je pak pomyslnou třešničkou na dortu. Zadní kamera je tentokrát slabší než přední a zastavila se na 13 Mpx. Smartphone bude vybaven technologií SuperVOOC pro rychlé nabíjení jeho 2850mAh baterie.

Oppo R9-4

Ani druhý z modelů, Oppo R9 Plus, ostudu dělat nebude. Displej nabídne stejné rozlišení jako menší bráška, dokonce i stejnou technologii, tedy AMOLED. Narostla ale úhlopříčka, a to na rovných 6″. Telefon je pak poháněn osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 652 se čtyřmi silnějšími jádry Cortex A72. Operační paměť se zastavila na stejné hodnotě, tedy 4 GB, úložiště bude možné vybírat mezi 64 GB a 128 GB. Spolu s celým telefonem pak samozřejmě narostla i baterie, jejíž hodnota 4120 mAh není zrovna malá. Zadní kamera je tentokrát z dílny Sony, konkrétně jde o 16Mpx čip IMX298. Podpora rychlého nabíjení samozřejmě nechybí.

Vydání smartphonu Oppo R9 je naplánováno na 24. března s cenovkou 2799 čínských jüanů (asi 10 300 Kč bez DPH), přičemž Oppo R9 Plus se na trh vydá o něco později, 12. dubna za cenu 3299 čínských jüanů (asi 12 200 Kč bez DPH). Oba smartphony půjdou na trh zatím jen v Číně, ale doufáme, že se brzy dostanou i k nám do Evropy. Přece jen za tuto cenu se jedná o velice dobře vybavené smartphony.

Zdroj: AH.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)