Oppo Pad Air je levný tablet s jemným displejem a čtyřmi reproduktory

oppo pad air

Korporát BBK Electronics, kam spadají firmy jako realme, OnePlus, vivo nebo Oppo se v posledních měsících soustředí kromě telefonů také na Android tablety. Nyní se nám ukázal další kousek střední třídy, Oppo Pad Air, který svým designem připomíná iPad Air od Applu. Nabízí poměrně slušný displej, Android 12 nebo podporu stylusu. Pojďme se na něj mrknout.

Oppo Pad Air je nový levný Android tablet

Přední stranu tabletu pokrývá 10,36palcový LCD IPS displej se solidním rozlišením 2000 x 1200 pixelů. Obnovovací frekvence však zůstala bohužel na 60 Hz. Potěší ale také přítomnost čtyř reproduktorů s podporou Dolby Atmos. Co se týče fotoaparátů, na přední straně nalezneme základní 5Mpx kamerku pro videohovory, na zadní straně se nachází o něco lepší 8Mpx snímač.

Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 680 v kombinaci se 4/6 GB RAM a 64/128GB úložištěm, které si ale můžete rozšířit pomocí microSD karty. Systémem je samozřejmě Android 12, který je založený na nadstavbě ColorOS for Pad. Výdrž dostala na starost 7 100mAh baterie s podporou 18W nabíjení a název Air podtrhuje slušná váha 440 gramů. Za základní verzi zaplatíme v Číně 1 699 CNY, tedy nějakých 5 800 Kč bez daně. Oppo nabízí k dokoupení také pouzdro s klávesnicí za asi 1 200 Kč bez daně a stylus za přibližně 1 000 Kč bez daně.

Stačil by vám podobný tablet?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)