TOPlist

Překvapivý konec. Telefony Oppo a OnePlus už nebudou mít foťáky Hasselblad!

Oppo Find X7 Ultra
  • Telefony OnePlus a Oppo už dlouho spoléhají na fotoaparáty Hasselblad
  • Výrobcům s touto švédskou firmou končí smlouva, která nejspíš nebude obnovena
  • Namísto toho si vytvoří vlastní značku, zabývající se kamerovými technologiemi

Špičkové chytré telefony od značek Oppo a OnePlus už dlouho sázely na fotoaparáty, které pomohla vyvinout společnost Hasselblad. Partnerství fungovalo zhruba podobně jako u Xiaomi, jež si nechává foťáky kalibrovat německou firmou Leica. Časy, kdy dvě hlavní jména někdejšího koncernu BBK Group sázela na švédská vylepšení kamer, se ale údajně chýlí ke konci.

OnePlus i Oppu v letošním roce končí s Hasselblad smlouva a údajně už nebude obnovena. Informoval o tom důvěryhodný insider Digital Chat Station. Zdá se tedy, že vlajkovky OnePlus 12 a Oppo Find X7 Ultra byly posledními smartphony, kterých se spolupráce týkala.

Konec partnerství mezi zmíněnými společnostmi ale nutně neznamená úpadek kvality kamer u příštích vlajkových modelů. OnePlus a Oppo údajně prý založí svou vlastní značku zabývající se právě vývojem řešení pro fotografování a nahrávání videí. Výsledek má být zhruba podobný jako u čínského kolosu Huawei a jeho XMAGE.

Podobně na tom bude také společnost Vivo, tedy další významná součást bývalého BBK Group. Ta už dlouho spolupracuje s celosvětově známou německou firmou Zeiss, jejíž řešení se promítla na nedávno uvedeném modelu X100 Pro, který se snaží spotřebitele nalákat právě na své fotoaparáty. Více si o něm můžete přečíst v naší recenzi. Jaké kamerové technologie ale budou využívat příští Vivo telefony, když ne ty od Zeiss, zůstává nejasné.

Ze všech zmíněných výrobců smartphonů spolupracovalo Vivo se Zeiss vůbec nejdéle, jejich partnerství se táhlo od roku 2020. OnePlus a Oppo pak využívají technologie firmy Hasselblad od roku 2021. Leica, pro zajímavost, vylepšuje fotoaparáty Xiaomi telefonů od roku 2022.

Jak velkou roli pro vás hrají fotoaparáty při výběru nového telefonu?

Zdroje: X (1, 2)

Článek byl aktualizován 14. 2. 2024 v 23:19 (opravena chybná informace týkající se již zaniklého koncernu BBK Group).

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)