Oppo A16 nabízí za nízkou cenu Android 11 a velkou baterii

nový mobil oppo

O telefonu Oppo A16 jsme poprvé slyšeli v květnu, ovšem až nyní je oficiálně představen. Jedná se o telefon nižší třídy, který by měl zaujmout hlavně cenou, ovšem můžeme počítat třeba také s Androidem 11 nebo velkou baterií. Pojďme si jej tedy představit.

Oppo A16 je nový levný telefon

Přední stranu mobilu pokrývá 6,52″ LCD displej s HD+ rozlišením a 60 Hz obnovovací frekvencí. Narušuje jej kapkovitý výřez s 8MPx selfie kamerkou, přičemž na zádech se nacházejí další tři snímače. Ten hlavní disponuje rozlišením 13 MPx a dále jsou zde dva 2MPx senzory – jeden monochromatický a druhý makro. Telefon je 8,4 mm tlustý a váží 190 gramů.

Pod kapotou tiká čipset MediaTek Helio G35, kterému dopomáhá 3 GB operační paměti RAM a úložiště s kapacitou 32 GB. To lze rozšířit pomocí microSD karty. O výdrž se pak stará 5 000mAh baterie, která se nabíjí přes USB-C, ovšem výrobce nezmínil rychlost nabíjení. Systémem je pak ColorOS 11.1, který je založený na Androidu 11. Oppo A16 bude k dispozici v barvách Pearl Blue, Space Silver a Crystal Black a v přepočtu vychází asi na 2 900 korun bez daně.

Stačil by vám takový telefon?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)