Rázný krok: Operátor propustí pracovníky odmítající očkování

operátor T-Mobile očkování propouštění USA

Pobočka operátora T-Mobile v USA údajně začne propouštět své zaměstnance, kteří nebudou mít k 2. dubnu kompletně dokončené očkování proti koronaviru. Podle redakce Bloomberg.com o tom pracovníky informovala společnost skrze interní oběžník. Nové podmínky se mají týkat všech lidí pracujících v kancelářích a výjimku budou tvořit pouze zaměstnanci v maloobchodech a terénní technici. I jim ale firma očkování důrazně doporučuje.

Americký T-Mobile nestanovil termín pouze pro splnění podmínky plné vakcinace, ale také pro aplikaci první dávky. Bez odstupného se hodlá rozloučit se zaměstnanci, kteří neabsolvují první fázi očkování proti koronaviru do 21. února. V budovách tohoto operátora je již delší dobu vyžadován tzv. Magenta Pass, který je certifikátem o aplikovaných injekcích. Aktuální krok představuje další zpřísnění.

T-Mobile není první společností v USA, která u pracovníků plošně zavedla povinné očkování, zároveň je ale prý první takto velkou firmou, která při nesplnění podmínek začne propouštět. Například American Express nutí neočkované zaměstnance pracovat vzdáleně.

Co říkáte na propouštění kvůli odmítání očkování?

Zdroj: Bloomberg

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)