OnePlus má první tablet. Prožene i nejsilnější konkurenci

OnePlus Pad představení specifikace

Čínské OnePlus dnes v rámci produktové prezentace představilo kromě telefonu OnePlus 11 či sluchátek OnePlus Buds Pro 2 také svůj vůbec první tablet. Nese jméno OnePlus Pad a rozhodně nejde o žádné ořezávátko. Velmi slušné specifikace jej naopak řadí k tomu nejlepšímu, co jde v tomto segmentu koupit. Dominantou je 11,61″ displej s netradičním poměrem stran 7:5, obnovovací frekvencí 144 Hz a rozlišením 2 000 x 2 800 pixelů, které představuje parádní jemnost 296 bodů na palec.

Tablet OnePlus Pad pohání vlajkový MediaTek Dimensity 9000 a nejlépe vybavená verze nabídne až 12 GB RAM. Zařízení podporuje elektronické pero, které se dá dokoupit. Stejně tak i připínací klávesnice. Nechybí standardy Dolby Atmos a Dolby Vision, přičemž o zvuk se staré čtveřice reproduktorů. Fotoaparát na zádech má rozlišení 13 megapixelů, ten přední osm.

Cloud 11 – Launch Event

Cloud 11 - Launch Event

Odolnost zajišťuje celokovové tělo, rychlé nabíjení zase výkon v hodnotě 67W. Baterie přitom na jedno nabití vydrží celou věčnost, neboť má kapacitu 9 510 mAh. Ve stand-by režimu prý tablet vydrží celý měsíc.

OnePlus Pad rovněž nabízí zajímavou možnost přímého propojení s mobilním telefonem, ze kterého je schopný například rovnou brát datové připojení nebo sdílet obraz. Vlastní slot na SIM či eSIM tablet nemá. K dispozici je Wi-Fi a Bluetooth 5.3, které má mezi podporovanými kodeky také aptX HD. Cena zatím zůstala utajena, nicméně se prý máme ještě těšit na další detaily, které přijdou před finálním dubnovým uvedením na trh.

Kolik tipujete, že bude OnePlus Pad stát?

Zdroj: OnePlus

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)