Do redakce nám dorazil OnePlus Nord N10 5G. Co vás nejvíce zajímá?

oneplus snapdragon 690

Před nějakou dobou nám do redakce dorazil telefon OnePlus Nord N10 5G. Jedná se o další model z řady Nord, který nabízí poměrně dobrý poměr mezi cenou a výkonem. Můžeme se těšit třeba na 90 Hz displej, čtyři fotoaparáty nebo oblíbenou nadstavbu OxygenOS. Do telefonu jsme samozřejmě ihned vložili SIM kartu a začali ho používat jako naše primární zařízení.

Do redakce dorazil OnePlus Nord N10 5G

Pojďme si říct něco ke specifikacím. Přední stranu telefonu pokrývá 6,49″ IPS LCD panel s Full HD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Zajímavostí je, že LCD panel použilo OnePlus poprvé od roku 2015, kdy se nacházel v OnePlus 2. Kvůli tomu se čtečka otisků prstů nachází na zadní straně. Kromě ní je zde také poměrně velký modul, ve kterém se nachází hned čtyři fotoaparáty. Ten hlavní disponuje rozlišením 64 megapixelů, dále se zde nachází 8 megapixelový ultraširokoúhlý senzor a dva další moduly – jeden makro a druhý hloubkový. Video zvládne telefon natáčet až při 4K a 30 FPS.

Co se týče výkonu, o ten se zde stará poměrně nový Snapdragon 690, kterému sekunduje 6 GB operační paměti RAM. Výhodou je podpora 5G a poměrně dobrá energetická účinnost. Výdrž baterie dostal na starost 4 300 mAh akumulátor. Telefon se prodává na českém trhu za doporučenou cenu 8 790 Kč. Pokud byste tedy měli jakékoliv dotazy, neváhejte se zeptat v komentářích. Pokusíme se na ně odpovědět buď přímo pod tímto článkem, nebo pak v samotné recenzi.

Co vás zajímá ohledně nového OnePlus telefonu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)