TOPlist

Naděje pro milovníky kompaktních mobilů? OnePlus jeden takový chystá

OnePlus Ace 3
  • O kompaktní telefony je na současném trhu nouze
  • Oživit tento téměř vyhaslý trend se údajně pokusí OnePlus
  • Mohlo by se vydat po stopách ASUSu a jeho řady Zenfone

Kompaktní chytré telefony se z mainstreamového trhu prakticky vytratily, což je jednoznačně škoda. Zatímco dříve byly i 5palcové telefony považovány za obry, dnes už jsou vlajky se 6,8palcovým displejem nijak nepřekvapujícím standardem. Pro milovníky malých zařízení mohla být lákavá například řada ASUS Zenfone, kolem které jsou ale od vydání poslední generace pořádné zmatky a vlastně vůbec není jasné, zda se ještě někdy nějakého 5,9palcolvého tchajwanského mobilu dočkáme.

Naděje nicméně přichází z Číny. Podle renomovaného leakera s přezdívkou Digital Chat Station má totiž nový kompaktní telefon v přípravě tamní výrobce OnePlus. V souvislosti s tím mě napadá jedna zajímavá myšlenka – jelikož je tato společnost členem koncernu BBK Group, pod který dále spadají firmy Realme, Oppo či Vivo, mohly by se malé smartphony vyvíjet i pod křídly dalších značek, pakliže by o výtvor z dílny OnePlus byl dostatečný zájem.

Zatím se ale jedná o pouhé spekulace a bohužel zatím nemáme k dispozici žádné konkrétní detaily o tom, co údajný kompaktní OnePlus mobil vlastně přinese. Teoreticky by se mohl vydat po stopách Zenfonů a nabídnout procesor na vlajkové úrovni v kombinaci s dalšími prémiovějšími komponenty.

V současné době je ale na podobné polemizování ještě brzy. Leaker se navíc ani nezmínil o tom, kdy přibližně by se mohla novinka s menšími rozměry poprvé podívat na pulty obchodů. I kdyby doopravdy vyšla, stále je zde nepříjemně velká šance na to, že se nikdy nepodívá za hranice domovské Číny.

Jaká je podle vás ideální velikost displeje?

Zdroje: Digital Chat Station (weibo)Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)