OnePlus čistí svoje telefony. Facebook už na nich nenajdete.

OnePlus Facebook bloatware

Jednou z hlavních charakteristik značky OnePlus je čistota její verze systému Android nazvaná Oxygen OS 11. V poslední době, ale výrobce experimentoval s předinstalovanými aplikacemi třetích stran. Zdá se, že tomu je teď konec. Proč OnePlus upustilo od tohoto experimentu?

Na světě je konečně očekávaný OnePlus 8T a přináší nový displej, vylepšený fotoaparát nebo ještě rychlejší nabíjení. Pokud se ptáte, co se změnilo na straně softwaru Oxygen OS 11, tak zde platí staré pořekadlo, že méně je někdo více. Systém na OnePlus 8T už totiž nebude obsahovat předinstalované zbytečné aplikace jakou jsou ty od Facebooku. OnePlus je známé pro čistotu svého softwaru, ale nedávný model OnePlus Nord přišel zákazníkům s řadou služeb, které nebylo možné odinstalovat.

Uživatelé hlasitě vyjádřili svoji nespokojenost a OnePlus teď očividně zařadilo zpátečku. Firma slibuje, že do budoucna už od podobných pokusů upustí. Žádný majitel jednoho ze starších zařízení, která dostanou aktualizaci na Oxygen OS 11 se nemusí bát předinstalovaného bloatware. Pokud chcete vědět proč vůbec výrobci něco takového dělají, tak si přečtěte náš nedávný článek o bloatware a o tom proč se těmito praktikami výrobců elektroniky v poslední době zabývá i Evropská Unie.

Jak důležitá je pro vás čistota softwaru na telefonu?

Zdroj: PhoneArena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)