OnePlus Ace 2 útočí se SD 8+ Gen1 a rychlým AMOLED displejem na levnější vlajky

oneplus 11r predstaveni

Společnost OnePlus představila na dnešní konferenci v Číně mimo vlajkové OnePlus 11 také odlehčený, avšak stále výkonný telefon OnePlus Ace 2, který bude na globálním trhu označován jako OnePlus 11R. Ten bude lákat zákazníky, kteří nebudou chtít utrácet hromadu peněz, ale stále vyžadují vlajkový zážitek.

Designově se jedná o velice podobný kousek, jako právě OnePlus 11 a máme zde rovněž ikonický přepínač zvukových profilů. Přední stranu OnePlus Ace 2 pokrývá 6,74palcový AMOLED panel s rozlišením 2772 x 1240 pixelů. Chlubí se 100% pokrytím prostoru DCI-P3, PWM stmíváním až 1440 Hz a samozřejmě také 120Hz obnovovací frekvencí, která se může v případě potřeby snížit až na 40 Hz. Ve špičce jej budete moci rozjasnit na solidních 1450 nitů.

Výkon dostal na starost v tomto případě trochu starší, ale stále naprosto špičkový čip Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1, kterému může dopomáhat až 16 GB RAM a 512GB úložiště. Změny se odehrály také v chlazení, které OnePlus navrhovalo dva roky a mělo by být účinnější, než kdy dříve. Na reálné testy si ale pochopitelně musíme ještě počkat. Firma slibuje také výkonné antény, které mají zlepšit zážitek hraní e-sportových titulů a stejně tak je telefon vybaven novým enginem, který se stará o stabilizaci fps.

Dokonce zde máme stejnou baterii, jako u vlajky. Má kapacitu 5000 mAh a podporuje SuperVOOC nabíjení o výkonu 100 W. Samozřejmostí jsou také stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. Již z výroby telefon disponuje Androidem 13 s nadstavbou ColorOS 13 (v Evropě dostaneme OxygenOS).

OnePlus Ace 2 5G Unboxing

OnePlus Ace 2 5G Unboxing

Co se týče fotovýbavy, telefon se chlubí hlavním 50Mpx snímačem Sony IMX890 s OIS. Sekunduje mu 8Mpx ultraširoký senzor a 2Mpx makro kamerka. Oproti OnePlus 11 je tedy fotovýbava o poznání horší, na druhou stranu se zde nachází stejný hlavní fotoaparát. Cena byla v tuto chvíli oznámena jen pro Čínu. Za základní variantu telefonu (12/256GB) zaplatíte v přepočtu asi 9 200 Kč bez daně.

Jak se těšíte na nové telefony OnePlus?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)