OnePlus 8 Pro má za sebou fototest v DxOMark. Čekalo se od něj víc?

OnePlus 8 Pro DxOMark fototest

Poslední vlajkový model čínské společnosti OnePlus s modelovým označením 8 Pro prošel nedávno testem fotografování a natáčení videí u redakce proslulého serveru DxOMark. Před pár hodinami zveřejněné výsledky telefon řadí na konec TOP desítky. Nabízí se otázka, zda je to pro tento ambiciózní přístroj dost dobrý výsledek. Čistě z hlediska parametrů fotoaparátů nejde o úplně nejvybavenější přístroj. S velmi podobnou výbavou je ale na třetím místě Oppo Find X2 Pro. Mezi těmito telefony je v celkovém hodnocení rozdíl pěti bodů, což je s ohledem na “těsnost” žebříčku celkem hodně. Na druhou stranu nový OnePlus asi není pro uživatele vyloženě fotomobil, takže je umístění v TOP desítce příjemné.

oneplus 8 pro dxomark vysledek

Telefon OnePlus 8 Pro získal v DxOMark hodnocení 119 bodů a patří tak v žebříčku mezi Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition a Samsung Galaxy S20+. Skóre se skládá ze získaných 126 bodů za focení a 103 bodů za natáčení videí. Pár jich telefon poztrácel například za trochu horší vyvážení bílé při venkovním focení, znatelné artefakty při focení v ultraširokém módu nebo za nedotaženou expozici a šum při nočním focení. U videa mu v cestě za lepším výsledkem stál třeba horší autofokus.

Považujete výsledek nového OnePlus za dobrý?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)