TOPlist

OnePlus 12 je na tom s odolností dobře, ale stále je co zlepšovat. Kde je problém?

oneplus 12 test odolnosti
  • Dřívější vlajkové lodě OnePlus měly zoufalou konstrukci
  • V testech odolnosti naprosto pohořely a zaostávaly za konkurencí
  • Povedlo se novému OnePlus 12 něco změnit k lepšímu?

Vlajková loď OnePlus 12 se poprvé představila na čínském trhu už koncem loňského roku, před měsícem nicméně zažila svou globální premiéru, načež zamířila také na tuzemský trh. Samozřejmostí je výbava bez jakýchkoliv kompromisů, jíž vévodí nadupaný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, a také pěkný design, který je sice tak trochu recyklovaný, ale v podstatě proti němu nelze nic namítnout.

OnePlus 12

Kde koupit:

Cena od: 23 990 Kč

Co se ale v případě OnePlus telefonů posouvá neustále kupředu a možná o tom ani nevíte, je konstrukce. Předešlé high-endové modely na tom totiž byly až překvapivě špatně po stránce odolnosti a v testech se jim vůbec nedařilo. OnePlus 11 se renomovanému recenzentu a YouTuberovi Zacku Nelsonovi konečně nepodařilo zlomit vejpůl (což se o OnePlus 10 z roku 2022 říct bohužel nedá), ale stejně nešlo o bůhvíjakou hitparádu. Musíme si proto položit zásadní otázku: Povedlo se OnePlus 12 definitivně vymýtit všechny konstrukční nedostatky?

OnePlus 10 test odolnostiOnePlus 10 v testu odolnosti zrovna nevyniklo...

Telefony, které se objeví na YouTube kanálu JerryRigEverything, se většinou stanou obětí nelítostného mučení. Ještě předtím, než se Zack pokusil OnePlus 12 zničit, se ale zaměřil na jeho displej, který se letos pyšní zbrusu novou technologií zvanou Aqua Touch. Jejím cílem je usnadnit používání telefonu s mokrýma rukama nebo za deště – voda už zkrátka nemá být překážkou. Tester demonstroval, že se dá snadno používat klávesnice i na OnePlus 12 osvěženém rozprašovačem, takže v tomhle ohledu vlajka rozhodně nezklamala.

OnePlus 12 AQUA TOUCH Glass vs iPhone 15 Pro

OnePlus 12 AQUA TOUCH Glass vs iPhone 15 Pro

Koncem videa přišel onen obávaný pokus o rozlomení telefonu na dvě poloviny, což se YouTuberovi nepovedlo, a dokonce tentokrát ani nepopraskalo zadní sklo. To akorát ukazuje, jaký posun se inženýrům z OnePlus povedlo za ta léta udělat. Ještě je ale stále co zlepšovat – zatímco konkurence hojně nasazuje stupeň krytí IP68, OnePlus 12 může nabídnout pouze IP65, takže například oproti Samsungu Galaxy S24 Ultra není tak odolné vůči vodě.

Somethings wrong with the OnePlus 10 Pro… – Durability Test!

Somethings wrong with the OnePlus 10 Pro... - Durability Test!

Je pro vás odolnost telefonu důležitá?

Zdroj: YouTube

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)