TOPlist

Dobrá práce: OnePlus 10 Pro dostává stabilní Android 13 s OxygenOS 13

oneplus 10 pro

OnePlus 10 Pro byl oficiálně uveden na trh již v lednu se systémem Android 12. Oblíbená nadstavba OxygenOS se čím dál více podobá ColorOS, z mobilů Oppo, čímž tak trochu ztrácí svou osobitost. Ostatně nadstavby mobilů Oppo, OnePlus i realme (všechny patří pod korporát BBK Electronics) jsou si v dnešní době velmi podobné. Alespoň se tím ale zrychlil čas aktualizací a vlajkový mobil není výjimkou.

Na mobilech OnePlus 10 Pro se před několika měsíci začala testovat beta OxygenOS 13 založená na systému Android 13 a nyní se začal šířit stabilní aktualizace. Rozhodně není náhoda, že se tak stalo ve velmi podobný čas, kdy Oppo začalo aktualizovat vlajkový model Find X5 na ColorOS 13 (rovněž postavený na Androidu 13).

OxygenOS 13 by OnePlus

OxygenOS 13 by OnePlus

OxygenOS 13 přináší nový tzv. Aquamorphic Design. V praxi to znamená, že se dočkáme nových animací, ikon, ale třeba také barev, které se budou měnit na základě času. Večer budou barvy tmavší, zatímco ráno budou kontrastní a světlé. Zapracovalo se třeba také na Always-On režimu, který vám bude schopen nově zobrazit donášku jídla či Spotify. Přestože tedy značka OnePlus ztratila trochu své kouzlo, se ji podařilo předběhnout giganty jako třeba Xiaomi či Samsung.

Jak se vám líbí OnePlus 10 Pro a OxygenOS 13?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)