Kompletní únik: Toto budou všechny novinky v One UI 5.1

One UI 5.1 novinky změny changelog

Už jsme si skoro mysleli, že k sérii vlajkových telefonů Samsung Galaxy S23 nemá co dalšího zajímavého uniknout, ale byli jsme vyvedeni z omylu. Na internet se dostal oficiální soupis změn, kterých se dočkáme v prostředí One UI 5.1. Tedy v nové Android od Samsungu nadstavbě, která se začne v telefonech této značky objevovat právě po příchodu nových vlajek. V seznamu níže uvádíme všechny novinky. Vzhledem k objemu jsou prohnané překladačem, takže se omlouváme za případné odchylky.

Novinky v nadstavbě One UI 5.1 – seznam změn

Fotoaparát

 • Změna odstínu pro selfie je teď jednodušší: Tlačítkem efektů na boku obrazovky snadno změníte odstín selfie.
 • Rychlý přístup k programu Expert RAW: Aplikace Expert RAW umožňuje pořizovat vysoce kvalitní snímky bez jakéhokoli zpracování nebo komprese, což je ideální pro ty, kteří chtějí své fotografie později upravovat. Přístup k aplikaci Expert RAW je nyní jednodušší z nabídky Pokročilé.

Galerie

 • Společné rodinné album: Díky funkci Společné rodinné album je sdílení fotografií s rodinou snazší než kdy dříve. Galerie doporučuje přidávat fotografie do společného rodinného alba na základě rozpoznání tváří členů rodiny. Získáte také 5 GB úložného prostoru na každého člena rodiny (až pro 6 osob).
 • Vylepšené ovládání: Zpracování automaticky odstraňuje stíny a odrazy, aby vaše fotografie vypadaly skvěle. Můžete také znovu vytvořit GIFy pro lepší rozlišení a čistotu.
 • Pohodlné zobrazení informací: Pokud při prohlížení fotografie nebo videa v galerii přejedete prstem nahoru, na první pohled uvidíte, kdy a kde byla fotografie pořízena, na jakém zařízení, kde je uložena a další informace.
 • Vyhledávání se stalo výkonnějším: Nyní můžete vyhledávat více osob nebo položek najednou. Můžete dokonce vyhledávat osoby bez označení jejich jmen, stačí kliknout na jejich obličeje.
 • Zvolte si místo pro ukládání snímků obrazovky: Nyní můžete snímky obrazovky a záznamy obrazovky ukládat do složky, kterou si vyberete nastavením v pokročilých funkcích.

AR Zone a AR Emoji

 • V aplikaci AR Emoji Camera můžete používat 3 emotikony: Pořizujte zábavné fotografie a videa s přáteli (až 3 osoby) v režimu masky. Kliknutím na emoji můžete obličeje svých přátel nahradit jinými znaky.
 • Vylepšení rozvržení a úprav v aplikaci AR Doodles: Štětce jsou nyní k dispozici na hlavní obrazovce AR Doodle pro rychlejší přístup. Po vytvoření kreseb můžete také měnit jejich velikost a přesouvat je a nový nástroj guma umožňuje vymazat jen část kresby, aniž by ji úplně vymazal.

Widgety

 • Nový widget baterie: Pomocí nového widgetu baterie můžete zkontrolovat úroveň nabití baterie zařízení Galaxy. Přímo z domovské obrazovky můžete zjistit, kolik baterie zbývá vašemu smartphonu, zařízením Galaxy Buds, Galaxy Watch a dalším podporovaným zařízením.
 • Intuitivní widget počasí: Díky novému stylu ilustrací a přehledu aktuálního počasí se snadno dozvíte informace o počasí, ať už svítí slunce, je zataženo, prší nebo sněží.

Režimy a scénáře

 • Různé tapety v závislosti na režimu: Nastavte si různé tapety na zamykací obrazovce a domovské obrazovce v závislosti na aktuálních činnostech. Nastavením různých režimů si vyberte pozadí pro práci, pro sport a další.
 • Více podmínek a akcí pro scénáře: V případě potřeby si můžete vybrat z několika možností: Automatické spouštění scénářů při zapnutí režimu letadlo nebo mobilního hotspotu. Skripty nyní mohou otevírat některé aplikace, upravovat vyvážení zvuku vlevo/vpravo a další. Nové akce nyní umožňují ovládat rychlé sdílení a citlivost na dotyk a měnit vyzváněcí tón a styl písma.

Připojení

 • Spolupráce v aplikaci Samsung Notes: Vytvořte sdílenou poznámku, kterou může upravovat více lidí současně. Napište zprávu s kolegy, udělejte si poznámky pro studijní skupinu nebo nakreslete obrázek s kamarádem. Možnosti jsou nekonečné.
 • Snadné pozvání do sdílených aplikací: Nyní můžete snadno pozvat lidi do sdílených alb, poznámek a kalendářů pomocí odkazu, který lze sdílet v aplikacích, jako je Messenger, e-mail a sociální sítě.
 • Pokročilé vícenásobné ovládání mezi Galaxy Book a smartphonem: Nyní můžete myš, klávesnici nebo trackpad zařízení Galaxy Book používat nejen s tabletem Galaxy, ale také se smartphonem Galaxy. Můžete snadno kopírovat a vkládat text a přetahovat obrázky z jednoho zařízení do druhého, jako by se jednalo o stejné zařízení. (1)
 • Mediální výstup pro reproduktory WiFi: Pokud chcete pokračovat v poslechu hudby na reproduktorech Wi-Fi prostřednictvím služby Spotify Connect a vestavěného zařízení Chromecast, stačí otevřít mediální výstup z panelu nástrojů rychlého přístupu, nikoli z hudebních aplikací. (2)
 • Pokračujte v surfování na počítači: Pokud surfujete na internetu ve smartphonu pomocí služby Samsung Internet a poté pokračujete v prohlížení v počítači, můžete najít webové stránky otevřené ve smartphonu a pokračovat v jejich prohlížení pomocí prohlížeče v počítači. (3)

Samsung DeX

 • Vylepšený multitasking v DeX: V režimu rozdělené obrazovky můžete nyní přetažením rozdělovače uprostřed obrazovky změnit velikost obou oken. Okno můžete také přichytit do jednoho z rohů tak, aby zabíralo čtvrtinu obrazovky.

Nastavení

 • Návrhy nastavení: Návrhy nastavení se nyní zobrazují v horní části obrazovky nastavení a informují vás o užitečných funkcích, které je třeba vyzkoušet, nebo o nastaveních, která vyžadují vaši pozornost, abyste je mohli ihned povolit nebo vyzkoušet.

Samsung Internet

 • Vylepšené vyhledávání: Nyní můžete vyhledávat podle názvu složky v záložkách nebo podle názvu skupiny na kartách. Vylepšená logika vyhledávání umožňuje najít to, co hledáte, i když je něco napsáno špatně.

Průvodce nastavením

 • Rychlejší a jednodušší počáteční nastavení nového Galaxy: Pokud přecházíte na nový Galaxy z Galaxy nebo jiného zařízení se systémem Android, jednoduše naskenujte QR kód na starém zařízení a automaticky přeneste své sítě Wi-Fi, účet Samsung a účet Google do nového zařízení Zařízení se přenese bez nutnosti cokoli psát. (4)

Počasí

 • Podrobné informace o počasí na první pohled: Užitečné informace o počasí se nyní zobrazují na hlavní obrazovce aplikace Počasí. Můžete zkontrolovat upozornění na nepříznivé počasí, denní předpovědi počasí, hodinové srážky a barevné grafy teploty.

Volání

 • Textové volání Bixby: Pomocí funkce Bixby Text Call můžete automaticky přijímat hovory a zjišťovat účel hovoru. Uvidíte, co volající říká v textovém chatu, a můžete klepnout nebo napsat odpovědi, aby byly volajícímu přečteny nahlas. Textové hovory Bixby jsou k dispozici pouze v angličtině a korejštině.

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)