S ohebnými telefony počítá i Google: Vylepší Android o nové funkce

ohebne telefony podpora android google

Google oznámil, že bude oficiálně v Androidu podporovat ohebné telefony, které začneme vídat v příštím roce. Ne, že by se jednalo o překvapivý krok. Na druhou stranu například podpora pro výřezy přišla až s poměrně velkým zpožděním. Aby se podobná situace neopakovala, oznámil již rovnou na konferenci Samsungu, že budou vylepšovat Android, aby co nejlépe využil nových možností, které přijdou s ohebnými telefony.

Ohebné telefony jsou již za rohem: Android je bude rovnou podporovat

Už není pochyb, že rok 2019 bude rokem ohebných telefonů. Kromě spekulací, jsme se v posledních dnech dočkali oznámení prvního oficiálního telefonu FlexPai, včera Samsung odhalil svůj ohebný displej a brzy se můžeme ještě těšit na novinky od Huaweie. V příštím roce pak chystá ohebné telefony LG, Lenovo i třeba Xiaomi. To, že uvidíme větší počet ohebných telefonů naznačuje i předčasná podpora ze strany Googlu u systému Android.

Viceprezident společnosti Google Dave Burke řekl, že vylepšují Android, aby dokázal využít nové možnosti ohebných telefonů. Zároveň bychom se neměli dočkat výraznějších změn v uživatelském rozhraní Androidu. V první řadě půjde o to, aby Android aplikace fungovaly, i když bude zařízení zavřené a po otevření dokázaly využít celého displeje. Případně aby se jednoduše aplikace dostala z jednoho menšího displeje na druhý větší, pokud tedy bude mít ohebný telefon dva displeje. Později by se ale mělo dostat i na speciální funkce, které v plném rozsahu využijí nové možnosti ohebných displejů.

Těšíte se na ohebné telefony, které uvidíme v příštím roce?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)