Sharp poodhalil ohebný telefon. Připomíná klasické véčko

ohebny telefon sharp koncept

Minulý měsíc jsme mohli vidět patent společnosti Sharp, na kterém byl ohebný telefon. Ve skutečnosti už je ale s vývojem tohoto telefonu mnohem dále. Nyní Sharp poodhalil tento telefon a můžeme se na něj podívat na videu. Oproti již představeným ohebným telefonům se liší. Jedná se totiž o vertikálně ohebný telefon, připomíná klasické véčko.

Ohebný telefon Sharp na prvním videu vypadá hodně zajímavě

Ohebný telefon Sharp má pouze jeden displej o velikosti 6,18 palců, jedná se o AMOLED panel s rozlišením 3040 x 1440 pixelů. Ohýbá se v polovině, v zavřeném stavu je tak mnohem menší. Zároveň se zvyšuje odolnost proti pádům, protože displej je chráněný. Podle vyjádření společnosti Sharp, vydrží telefon cca 300 tisíc ohnutí.

Sharp Foldable AMOLED prototype Apr 2019

Sharp Foldable AMOLED prototype Apr 2019

Na další informace si však musíme počkat. Sharp by tento telefon chtěl ve velkém prodávat v následujících letech. Nedá se tak očekávat, že jej uvidíme ještě tento rok na trhu, podobně jako ohebné telefony Samsung nebo Huawei. Podobný design ohebného telefonu jako Sharp chystá i Motorola respektive Lenovo. U Motoroly má jít o návrat legendární řady RAZR.

Jak se vám líbí tento druh ohebného telefonu?

Zdroje: gsmarena.com, letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)