Ohebný telefon Lenovo na prvních snímcích. Bude mít 2 netradiční displeje?

ohebny telefon lenovo

Lenovo vlastní společnost Motorola, u které se již potvrdily práce na ohebném telefonu. Samotné Lenovo ale rozhodně nezahálí, ostatně už v uplynulých letech jsme mohli vidět náznaky konceptů ohebných telefonů. Nyní se nové informace podělil server LetsGoDigital, přesněji se týkají patentu.

Ohebný telefon Lenovo v netradičním designu

V září 2018 podala společnost Lenovo patent, na kterém se ukazuje ohebný telefon. V mnohem připomíná spekulovaný smartphone Motorola Razr, což není moc velké překvapení. Obě společnosti pravděpodobně sdílejí stejné technologie a postupy pro výrobu ohebného telefonu.

lenovo patent ohebny telefon

Z dostupných renderů, které jsou právě založené na patentech, můžeme vidět rovnou dva displeje. Hlavní je hodně protáhlý, pak ale existuje menší displej, který se bude využívat hlavně v zavřeném stavu. Zajímavé na tomto telefonu má být to, že půjde různě ohýbat. Vybrat si můžete například úplně ohnutí, kdy se téměř celý hlavní displej zakryje, anebo naopak můžete mít velkou část hlavního displeje odkrytou.

Rámečky kolem displeje nejsou zrovna malé, vidět v nich můžete selfie kameru, sluchátkový reproduktor i obvyklé senzory. Na zadní straně je jeden fotoaparát. Samozřejmě musíme brát v potaz, že telefon je oficiálně ve fázi patentu, nemusí tak vůbec vyjít. Každopádně vypadá to, že tento design ohebného telefonu se v nějaké formě zanedlouho představí, v krátké době už se jedná o třetí design ohebného telefonu, který má extrémně protáhlý displej.

Líbí se vám tento druh ohebného telefonu?

Zdroje: letsgodigital.orggsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)