Společnost Japan Display představila ohebný displej pro levné telefony

ohebný displej JDI

I když jsou ohebné displeje v posledních letech stále populárnější, nejedná se zrovna o levnou záležitost. A to hlavně kvůli tomu, že se obvykle používá OLED technologie. Dnes společnost Japan Display ukázala ohebný displej, který používá LCD technologii.

Ohebný displej i pro levnější telefony?

Klasické LCD je vyrobeno ze skla, takže se nemůže ohýbat. Společnost Japan Display ale dokázala vytvořit speciální plast, kterým se nahradilo sklo na obou stranách vrstvy. A i když se nedají tak moc ohýbat, jako třeba OLED displeje, stále by se podle japonské firmy mohly použít u telefonů se zakřiveným displejem jako je třeba v Samsung Galaxy S7 Edge.

JDI

Displej byl vyroben ve velikosti 5,5 palce, podporuje rozlišení Full HD. Bohužel do sériové výroby se podle Japan Display dostane tento ohebný LCD displej až v roce 2018. Dokonce už se ale mělo přihlásit několik výrobců chytrých telefonů, kteří mají o tento typ displeje zájem. Společnost chce do budoucna svou technologii vylepšit a využít například na notebooky s ohebným displejem.

Může se jednat o velmi dobrou alternativu k OLED ohebným displejům, které najdeme v dražších telefonech. Telefony střední třídy by pak mohly dostat tento ohebný displej postavený na LCD technologii.

Uvítali byste ohebné displeje i v levnějších telefonech?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)