TOPlist

Vyzkoušeli jsme ohebné Xiaomi. Jak si vede v porovnání se Samsungem?

xiaomi mix fold

Na veletrhu MWC jsme měli možnost osahat si nejen nové produkty, ale také ty, které se u nás neprodávají. Patří mezi ně také telefon Xiaomi Mi MIX Fold, který čínská firma představila sice už téměř před rokem, ale pouze v Číně. Na našich fotografiích můžete vidět porovnání s naším hlavním mobilem, Galaxy Z Fold2.

Xiaomi Mi MIX Fold zaskočí svou velikostí

Právě Galaxy Z Fold2 je pro porovnání nejideálnější. Byl totiž představen v srpnu roku 2020, zatímco Mi MIX Fold loni v březnu. Srovnání s nejnovějšími ohebnými telefony Samsung by tak nedávalo příliš velký smysl. Jak můžete vidět, telefon je oproti Z Foldu ještě nezanedbatelně větší. Přední displej nás ale příliš neoslovil. Oproti našemu Samsungu je displej ještě užší, a to si občas stěžujeme i na něj. Má také o něco tlustější rámečky. Možná proto se nám tak zamlouvalo ohebné Oppo Find N.

Samozřejmě jsme jej měli v ruce pouze několik minut, ale Xiaomi Mi MIX Fold je také o něco těžší. S váhou 317 gramů jej v ruce (a hlavně kapse) opravdu pocítíte. Pod kapotou samozřejmě tiká čipset Qualcomm Snapdragon 888 a o zvukový zážitek se starají čtyři reproduktory vyladěné společností Harman/Kardon. Ty nám přijdou o něco hlasitější a celkově kvalitnější.

Specifikace Xiaomi Mi MIX Fold

  • 8,01″ hlavní ohebný AMOLED displej s rozlišením 1860 x 2480 px
  • 6,52″ vnější 90Hz AMOLED displej s rozlišením 840 x 2520 px
  • procesor Qualcomm Snapdragon 888
  • fotoaparáty 108mpx hlavní + 8mpx telefoto + 13mpx ultraširoký a 20mpx přední
  • tekutá čočka a vlastní fotoprocesor Surge C1
  • quad stereo reproduktory harman/kardon
  • 5020mAh baterie s podporou 67W nabíjení

Celkově jde o velice povedené zařízení, které ale rozhodně (stejně jako ostatní ohebné mobily) není pro každého. Doufejme, že se druhá generace MIX Foldu objeví také v Evropě.

Co říkáte na ohebné Xiaomi?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)