Nejlepší odolný telefon? Samsung oživuje řadu Galaxy XCover

Galaxy XCover 4S

Odolný telefon od Samsungu jsme viděli naposledy v roce 2017. Od té doby jsme se nové edice outdoorového modelu nedočkali, je to ale vcelku pochopitelné. Odolnost prachu a vodě se totiž už dá zvládnout i elegantněji a ochranu proti pádům zvládají speciální kryty a tvrzená skla. I přes to se Samsung rozhodl vdechnout své řadě XCover trochu života modelem 4S. Ten nabízí totožný design jako jeho předchůdce, přichází ale s aktualizovaným Androidem, novým procesorem a větší pamětí RAM.

Zpátky do minulosti

Design XCoverů byl vždy až na druhém místě, tentokrát se ale dá hovořit spíš o lenosti, než o prioritách. Vzhled, rozměry, hmotnost, to vše od svého předchůdce nový model 4S zdědil. Dnes již archaický vzhled, v čele s ovládacími tlačítky pod displejem, nikoho nenadchne. Co by ale potenciální zájemce mělo navnadit, jsou obnovené vnitřnosti telefonu. Nová verze zvládne udržet krok s aktivním uživatelem i při používání samotného zařízení.

galaxy xcover 4S vzhledDesign nového modelu je zcela totožný

Co se tedy změnilo pod kapotou? Procesor Exynos 7570 byl vyměněn za výkonnější 7885, který lze nalézt například v modelech Galaxy A8 a A8+. Do vínku dostal XCover 4S rovné 3 GB RAM. Tato dvojice bude mít na starosti bezproblémový chod Androidu 9.0. Také fotoaparát se podstatně zlepšil, nabídne 16 Mpx senzor se světelností f/1.7, tím jsme však ve výčtu novinek u konce. Baterie s totožnou kapacitou 2800 mAh působí na první pohled jako podcenění, nesmíme ale zapomenout na to, že telefon má pouze 5″ HD displej.

Zatím jen pro vyvolené

Samsung Galaxy XCover 4S byl představen na italském oficiálním webu, dostupnost je zatím plánovaná pouze na tamější trh. S cenovkou 299 € (cca 7700 Kč bez daně) to nebude mít jednoduché v třídě odolných telefonů, natožpak v konkurenci vyšší střední třídy klasických telefonů. Samsung ale dal touto aktualizací outdoorového zařízení naději v obnovení řady Active, která se týkala přímo vlajkových lodí výrobce. Zřejmě tak chce sledovat, jaký je o odolné telefony ještě zájem.

Ocenili byste zvýšenou odolnost u telefonů?

zdroj: Samsung

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek