Menu

Brýle Oculus Rift Development Kit 2 – virtuální realita na vlastní kůži (recenze)

Není to tak dávno, co by šlo považovat virtuální realitu za čisté sci-fi. Dnes je tomu však zcela jinak a tímto odvětvím se zabývá hned několik společností. Jednou z nich je společnost Oculus, která již delší dobu vyvíjí speciální brýle Oculus Rift. Na ně se podrobněji podíváme právě v této recenzi. Nutno podotknout, že se stále nejedná o finální produkt, a tak se může mnoho věcí ještě změnit. Pojďme na to.

Oculus Rift Development Kit 2

Obsah recenze

 

Pár vět na začátek

Oculus Rift byl dostupný od 26. září roku 2012, a to v edici Development Kit 1. První verze disponovala displejem, který měl rozlišení pouhých 1280 × 800 pixelů (640 × 800 na jedno oko). První verzi nahradil v březnu roku 2014 přístroj Oculus Rift Development Kit 2. Ten má nejen pozměněný vzhled, ale disponuje také 5,7palcovým Super AMOLED displejem s rozlišením 1920 × 1080 pixelů (960 × 1080 pixelů na jedno oko). Není náhodou, že se parametry tohoto displeje velmi podobají displeji z mobilního telefonu Samsung Galaxy Note 3. Jedná se o jeden a ten samý panel, dokonce je i na přední straně umístěno logo Samsungu. Druhá verze tohoto zařízení tedy poskytuje o mnoho vyšší komfort při prohlížení virtuální reality. Společnost Oculus i přesto veřejnosti důrazně doporučuje počkat na finální verzi produktu, která by měla spatřit světlo světa v průběhu roku 2015. Jak se ale zdá, tak je o toto zařízení ve světě opravdu veliký zájem, do této doby bylo uskutečněno již více než 40 000 objednávek.

Oculus Rift Development Kit 1 vs 2 displej

Obsah balení

Pokud si objednáte Oculus Rift Development Kit 2, tak vám domu přijde ve stylovém kartonovém kufříku.  Po otevření zjistíte, že je zaplněný doslova odspodu až nahoru. V krabici naleznete následující:

 • brýle Oculus Rift Development Kit 2
 • kamerku pro snímání polohy vašeho těla
 • dva druhy čoček
 • nabíječku
 • kabel USB – mini USB
 • adaptér HDMI/DVI
 • čtyři různé redukce do zásuvky
 • kabel pro synchronizaci kamerky (vypadá jako menší kabel pro připojení sluchátek)

Oculus Rift Development Kit 2 balení Oculus Rift Development Kit 2 logo na krabici Oculus Rift Development Kit 2 obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

Druhá verze působí oproti té první modernějším dojmem. Brýle Oculus Rift Development Kit 2 mají tělo opět z plastu, veškeré části jsou již ale zaoblené.

Oculus Rift Development Kit 2 celkový pohled

Na přední straně se nachází pouze logo Oculus a nápis “Development Kit 2”.

Oculus Rift Development Kit 2 přední strana

Na vrchní straně je umístěna dvojice kabelů (USB a HDMI), které jsou vyvedeny přes úchytný pásek vzadu za hlavou. Kromě toho je zde také zapínací/vypínací tlačítko a dioda, která signalizuje zapnutí a připojení zařízení k počítači. Na vrchní pravé straně se nachází USB konektor a menší konektor pro připojení kamerky, která dokáže snímat polohu vašeho těla.

Oculus Rift Development Kit 2 vrchní strana

Na pravé a levé straně se nachází dvojice plastových šroubů, pomocí kterých můžete hýbat s displejem dopředu a dozadu.

Oculus Rift Development Kit 2 levá strana Oculus Rift Development Kit 2 pravá strana

Z vnitřní strany je umístěn samotný displej a dva otvory pro vaše oči. Do těchto otvorů je možné vsadit dva druhy čoček. První jsou pro běžného člověka, druhé poté pro lidi s brýlemi.

Oculus Rift Development Kit 2 zadní strana Oculus Rift Development Kit 2 displej

K samotným brýlím je dále dodávána speciální kamerka, která dokáže snímat vaše pohyby. Díky speciálnímu senzoru dokáže zaznamenat přiblížení, oddálení a naklánění hlavy.

Oculus Rift Development Kit 2 snímací kamera

Hardware a displej

Druhá verze disponuje oproti té první opravdu mnohými vylepšeními. Asi největší posun je v oblasti displeje. Uvnitř se nyní nachází 5,7palcový Super AMOLED displej z mobilního telefonu Samsung Galaxy Note 3. Tento displej nabídne rozlišení 1920 × 1080 pixelů (960 × 1080 pixelů na jedno oko). Váha celého zařízení činí bez kabelů 440 gramů.

Oculus Rift Development Kit 2 hardware

Specifikace v bodech:

 • displej – 5,7palcový Super AMOLED s rozlišením 960 x 1080 pixelů na jedno oko, refresh rate 75 Hz, 72 Hz, 60 Hz
 • senzory – Gyroscope, Accelerometer, Magnetometer
 • sledování pozice – Near Infrared CMOS Sensor,  60 Hz
 • váha – 440 gramů bez kabelů
Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Připojení k počítači

Prvotní připojení k počítači se může zdát velmi komplikované, pokud se vám to ale podaří, tak to bude podruhé doslova procházka růžovou zahradou. První krok spočívá v instalaci Oculus Software Development Kit (SDK). Nejnovější SDK 0.4.2 Beta je dostupný pro operační systémy OS X a Windows. Pro Linux je dostupná stabilní verze 0.3.2.

Oculus Rift Development Kit 2 stáhnutí SDK

Po úspěšném nainstalování je potřeba připojit dva kabely z brýlí do počítače. Jedná se o kabely USB a HDMI, které jsou vyvedeny z brýlí za vaší hlavou.

Oculus Rift Development Kit 2 USB a HDMI

Následuje zapojení kamerky, která snímá vaše pohyby. Existují dvě možnosti, jak to provést. První možnost spočívá v zapojení USB – mini USB kabelu z kamerky do počítače a synchronizačního kabelu z kamerky do konektoru, který je umístěn na kabelech vedoucích z brýlí. Druhá možnost spočívá v zapojení obou konektorů přímo do brýlí. V druhém případě je ale potřeba brýle připojit k elektrické zásuvce. Kamerku je potřeba umístit na takové místo, aby směřovala přímo na vás. Oculus ji doporučuje umístit přímo na displej počítače, a to pomocí speciálního držáku ve spodní části kamerky.

Oculus Rift Development Kit 2 připojení k počítači 4 Oculus Rift Development Kit 2 připojení k počítači 1 Oculus Rift Development Kit 2 připojení k počítači 2 Oculus Rift Development Kit 2 připojení k počítači 3

Brýle lze také zapojit do elektrické zásuvky. Tento krok není povinný a doporučuje se pouze tehdy, pokud chcete kamerku připojit přímo do brýlí, místo do počítače.

Oculus Rift Development Kit 2 připojení do elektriky

Pokud máte vše zapojené, tak stačí brýle zapnout pomocí tlačítka na vrchní straně. Počítač je automaticky rozezná jako další displej. Brýle bude potřeba pravděpodobně nastavit v nastavení displeje. Počítači se totiž hlásí jako displej telefonu, je tak možné, že bude obraz automaticky přetočen na výšku. Po úspěšném nastavení je vše hotovo. Nyní si můžete stahovat veškerý kompatibilní software, který je dostupný na internetu.

Oculus Rift Development Kit 2 celkové připojení k počítači

Hry a aplikace na Oculus Rift Development Kit 2

Hlavní účel tohoto zařízení nespočívá v nudném koukání na plochu počítače, ale v používání speciálně upravených aplikací, které dokážou velmi věrně nasimulovat virtuální realitu. Aplikací je celá řada, bohužel ale neexistuje zpětná kompatibilita se staršími aplikacemi z Development Kitu 1. Celý seznam je možné najít zde a zde.

Nativní demoaplikace

Demoaplikace v SDK vám umožní chodit ve virtuálním domu a vše si do posledního detailu prohlížet. Mnohdy se vám z této prohlídky dokáže až zamotat hlava, protože si tělo myslí, že tam opravdu jste.

Oculus Rift Development Kit 2 nativní demoaplikace

CyberSpace

V této hře si budete moci vyzkoušet obří kolotoč uprostřed města. Oculus Rift vás doslova vtáhne do děje a mnohdy jsme si připadali, že na místě atrakce opravdu sedíme. V tomto případě není opravdu nic nenormálního, že lidé v průběhu hry doslova padají na zem.

Oculus Rift Development Kit 2 CyberSpace 2 Oculus Rift Development Kit 2 CyberSpace 1 Oculus Rift Development Kit 2 CyberSpace 3

Gravity Well

V této hře se přenesete do barevného tunelu, ve kterém na vás čeká celá řada překážek, kterým se musíte vyhnout, a mnoho nepřátelských panáčků, které musíte zastřelit. Vše je opět přizpůsobeno pro hraní s brýlemi Oculus Rift Development Kit 2.

Oculus Rift Development Kit 2 Gravity Well

Grand Theft Auto 4

Pomocí speciálního pluginu lze přizpůsobit virtuální realitě například i hru Grand Theft Auto 4. Brýle dokážou velmi věrně nasimulovat 3D pohled z první osoby, bohužel jsme ale zaznamenali chybu v zobrazení. Na obrazovce brýlí se ukazuje pouze část displeje a podstatný kus chybí, respektive na něj nelze dohlédnout. Z tohoto důvodu jsme raději zvolili klasické “2D” hraní.

Oculus Rift Development Kit 2 GTA 4

Aplikací je celá řada

Toto je jen malá ukázka toho, co vše můžete na brýlích Oculus Rift dělat. Aplikací samozřejmě existuje celá řada – například rozšíření pro Minecraft, Half Life 2, Duke Nukem, Grand Theft Auto IV a další. Některé aplikace jsou však funkční pouze pod operačním systémem Windows, jiné zase pod OS X. Ne všechny aplikace jsou ale zadarmo, mnoho z nich je placených a cena není zrovna malá.

Postřehy z používání

Kvalita obrazu je výborná

Oproti starší verzi je kvalita obrazu naprosto vynikající. Obraz je ostrý a podání barev výborné. Už se tak nikdy nestane, že byste nemohli přečíst nápisy v menu, jako se někdy stávalo u starší verze Oculusu.

Oculus Rift Development Kit 2 displej 2

Po chvilce bolí oči

Jelikož koukáte na displej doslova z několika málo centimetrů, tak se není čemu divit, že vás po několika minutách začnou bolet oči. Pohled na displej z blízkosti může být někdy i doslova nepříjemný.

Virtuální realita dokáže ohromit

Některé aplikace jsou vytvořeny tak dobře, že vás dokážou doslova vtáhnout do děje. Mnohdy se nám stávalo, že lidé padali na zem na kolotoči, zahýbali při virtuální procházce a vyvažovali různé pohyby ve virtuálním světě.

Aplikace chtějí čas

Oculus Rift Development Kit 2 mezi námi není dlouho a nelze se tak divit, že pro něj není dostupných tolik aplikací. Vývoj chce čas a jsme si zcela jisti, že do doby oficiálního uvolnění mezi lidi aplikací bude více než dost.

Z virtuální reality se může motat hlava

Po delším používání se může stát, že se vám bude motat hlava. Oculus dokonce na svých stránkách varuje před mořskou nemocí a nevolností.

Kdy, kde a za kolik?

Oculus Rift Development Kit 2 je v tuto chvíli možné objednat z oficiálních stránek, a to za cenu 350 dolarů (přibližně 7300 Kč). K této ceně je nutno připočítat ještě dopravu a případné další poplatky. Očekávané doručení je v tuto chvíli mezi 6 a 8 týdny.

Pokud si Oculus Rift Development Kit 2 chcete pouze vyzkoušet na vlastní kůži, tak se nezapomeňte zaregistrovat na Android RoadShow 2014, kde pro vás budou brýle k vidění.

registraceHome

Resumé

Zařízení Oculus Rift Development Kit 2 slouží pro simulování virtuální reality a svojí práci zvládá více než dobře. V tento okamžik je dostupný značný počet aplikací a her různých druhů a žánrů. Některé jsou dostupné zdarma, jiné zase za menší či větší poplatek. Mnoho her dokáže simulovat virtuální realitu tak dobře, že lidé v průběhu padají na zem či vyvažují různé náklony a pohyby. Simulování virtuální reality bohužel ale přináší také některé stinné stránky. Jednou z nich je bolest očí již po několika minutách používání. To je dáno tím, že uživatel kouká na displej doslova z několika centimetrů. Za druhý nedostatek lze považovat motání hlavy či nevolnost u některých lidí při delším používání. Lidské tělo přeci jen není stavěno na simulování reality. I přesto je Oculus Rift jedno z nejzajímavějších zařízení dnešní doby a jistě se jedná o průkopníka ve svém oboru. Jestli se v budoucnu uchytí, nyní nelze říci. Vše záleží na vývojářích softwaru, jestli se chopí příležitosti a představí svoje aplikace a hry také pro virtuální realitu.

Klady

+ moderní zpracování
+ věrné podání virtuální reality
+ vysoké rozlišení displeje, dobré podání barev
+ kamerka pro snímání pohybů
+ dva druhy čoček
+ kompatibilita s více operačními systémy

Zápory

– někdy bolí oči již při krátkém používání
– může nastat nevolnost či motání hlavy
– mohlo by být více aplikací (vyřeší se časem)

Oculus Rift Development Kit 2 video

Líbí se vám Oculus Rift? Využívali byste ho doma?

Pokud si Oculus Rift Development Kit 2 chcete pouze vyzkoušet na vlastní kůži, tak se nezapomeňte zaregistrovat na Android RoadShow 2014, kde pro vás budou brýle k vidění.

 

Komentáře

BlackFairy

z aplikace
20.9.2014 16:27

jak probíhá pohyb v tom domě ? jak se pohybuji vpřed ?

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

20.9.2014 17:03

Šipkami na klávesnici popřípadě myší.

Jindra

Jindra

20.9.2014 17:31

Od doby co to koupil Facebook mě nezajímá. Ale už rok se mluví o projektu Morpheus, který vyvíjí Sony pro PS4 a vypadá to hodně dobře. ;-)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

20.9.2014 17:40

S Facebookem je to celkem pech, ale prom pozdržení předobjednaného Oculusu, se to zatím nijak extra neprojevilo.

Lexon

z aplikace
20.9.2014 18:04

Člověk s brýlemi podle vás není běžný člověk? To je smutný :-)

luigi.az

z aplikace
20.9.2014 18:09

trochu OT ale jiz po nekolikate jsem si vsiml pouziteho NB pokazde vidim MB ;-) asi dobry stroj nez s win ze? ;-) jinak bryle jsou podle meho zatim veci budoucnosti. spis nez realne vyuziti to vidim na scifi filmy ci nejake predvadecky. v normalnim zivote zatim postradam smysl :-(

Lexon

z aplikace
20.9.2014 18:14

Já si myslím, že do reálného využívání má tato technologie ještě hodně daleko. Zatím to bude jen taková srandička na pár minut. Kolikrát mě bolí oči a nos ze sledování 2h 3D filmu. Nedovedu dost dobře představit to, že mám půl kilovou krabici na nose a oči hoblují displej déle jak 5 minut. Nereálné – nepraktické. Drahá sranda (něco jako kupovat dnes iPhone6)

TLanda

TLanda 0

z aplikace
20.9.2014 18:37

ou tak Oculus se mi hodně líbí, ale mám docela dost důvodů proč si ho neporidit (od mejnim závažného)
1) Koupil to Facebook, ale co ;-)
2) Cena, za věc pro několika hodinovou práci/hraní nevhodnou
3)A to vidím jako obrovský problém DISPLEJ OD SAMSUNGU!! eště ke všemu AMOLED… není to tak dávno co jsem tady na tomto serveru četl, že AMOLED displaye od sampšungu POŠKOZUJÍ ZRAK a ještě ke všemu pokud se na to díváte ze vzdálenosti JENOM pár cm!!!
neříkám, že bych je nevyzkoušel, ale rozhodně si je nekoupím ;-) ALE I PŘES TO SUPER RECENZE :-)

marťan

marťan

z aplikace
20.9.2014 18:44

mě tato věc ani nezajímá je to zbytečná věc která má problémy ze kazí zrak.a cena to jen potvrdí. trochu to bude jak 3D napřed super a nyní po tim ani pes nestekne.

marťan

marťan

z aplikace
20.9.2014 19:13

aspoň kdyby použili ips ale ne oni samshit amoled.

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
20.9.2014 19:56

kdyby pouzili ips, tak bude pekne hnusny obraz. Hlavne sediva cerna z par centaku by byl humus.

marťan

marťan

z aplikace
20.9.2014 20:06

no a teď bude skarede vše místo bílá nebude bílá atd jako vždy shit barvy.

marťan

marťan

z aplikace
20.9.2014 20:53

jaký je rozdíl mezi oled a wled displejem.

DiGi

DiGi

20.9.2014 21:43

To že použili AMOLED není až takový problém. Stále svítící body v DK1 byla údajně daleko větší otrava. AMOLED je evidentně použit protože černá je skutečně černá a to je při téměř kompletnímu zakrytí pohledu oka potřeba.

Moje zkušenosti s DK2:
———————-

– největší problém: nízké rozlišení. I když má DK2 rozlišení 1920×1080 tak prostě body v místě kam se soustředíte vidíte. Odhaduji, že ani 4K rozlišení by nebylo dostatečné pro “pixely nerušený pohled” (FullHD monitor z půlmetru). A u 4K rozlišení pak zas bude problém s grafickou kartou která by to utáhla.

– PENTILE rozložení subpixelů je trochu nešťastné. Jsou vidět samostatné body a běžný AA Windows/her s tímto rozložením subpixelů nepočítá. Výsledkem jsou různobarevné okraje a nepřesnosti.

– šaškárny s nastavením. Protože se používá display z telefonu tak se DK2 ve Windows hlásí ne jako 1920×1080 (takže by se dal klonovat obraz) ale jako 1080×1920 (fakt nudle na výšku). A když do něj takto nacpete obraz tak je opravdu blbě. Obraz se dá v driverech grafické karty otočit takže to vidíte OK ale v této kombinaci nejde klonovat (aaaa). Chápu, je to teprve DevKit ale toto si mohli ošetřit lépe

– i když se Oculus a výrobci HW snaží tak je stále trochu problém lag snímání polohy. Uvidíme s čím přijde finální verze. Kamerka snímající umístění brýlí v prostoru “před monitorem” by také mohla mít větší rozsah

– do Oculusu se nedá dostat s brýlemi a bez brýlí se mi nepodařilo dostatečně ostře nastavit obraz

– kromě blbostí přímo k Oculusu jsem zkoušel: Elite Dangerous (naprosto úchvatné), Half Life 2 (hmm), Outerra (od stébla trávy až po celou zeměkouli!), Live for Speed (použitelné), Eurotruck Simulator (huuuu libové)

A abych jen nekritizoval: Tohle je opravdu nějaký posun. Ale ještě je potřeba pár drobností (tj. počkat pár generací až to vychytají):

1. vyšší rozlišení
2. lepší odezva
3. širší snímání brýlí v prostoru
4. snímání zbytku těla (minimálně ruce! takové projekty už jsou) – brutálně to chybí
5. bezdrát (stávající kabelová chobotnice je děs). V praxi se to ale vylučuje s požadavkem na naprosto minimální odezvu. To ještě bude výzva

Jirka

Jirka

z aplikace
20.9.2014 22:40

Asi se teď zeptám na pěknou blbost, ale to asi proto, že s tím nemám zkušenost… Napadlo mě, jestli by v tom nešlo koukat na filmy?(samozřejmě že nepočítám v téhle verzi, ale jestli to bude možné za pár let…) Podle mě by to bylo super, ale vážně nevím jestli to je možné.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

20.9.2014 22:53

Jirka:
Šlo :), dokonce Samsung Gear VR, které z Oculusu vycházejí a spolupracují s filmy a dalším obsahem počítají.

Richard

Richard

20.9.2014 23:43

Vy co tady kritizujete AMOLED vůbec nevíte o čem mluvíte. Pochopitelně, že tam nemůže být IPS – proto se taky na DK1 nedalo dívat – protože než krystaly přetečou z černé na bílou a naopak, uteče 20-30ms (údaje výrobců “2ms GTG” apod jsou marketingový bullshit). Na práci na monitoru nebo na 24fps filmy je to OK, ale na VR je to zoufalství. Na opravdový nerozmazaný a netrhaný pocit VR je potřeba odezva pixelů okolo 1ms (musí blikat jako staré dobré CRT) a framerate minimálně 70-75fps, na což zatím jiná technologie než AMOLED nestačí ani ve snu.
Jinak mám doma DK2 už cca měsíc, a s článkem z většiny nesouhlasím – naopak se můžu podepsat pod komentář “DiGi”: – oči z toho nebolí (nikoho koho znám), ale zásadní problém je s rozlišením a pentile maticí.
U mě je odezva je OK a lag snímání polohy naprosto nula, ale je potřeba mít našláplou grafiku a perfektně vyladěný SW, což je opravdu dost problém (všechno je beta a je těžké něco vůbec rozchodit, natož pak vyladit aby to jelo 75fps+vsync bez záškubu).

Jinak koukat na filmy – určitě ano, ale v další verzi.
Tady totiž přesně narazíte na ten hlavní problém – po zkreslení čočkou a roztažení fullHD displeje na obě oči a obrovský úhel pohledu (až do periferního vidění) vám na viditelnou oblast velikosti velkého monitoru na stole před vámi zbyde rozlišení cca 480×270, a to ještě s pentile maticí (tj. polovina modrých a červených), takže se na to moc koukat nedá.
Takže až bude 4k na každé oko zvlášť, tak možná.
I přesto je ale pocit “reality” např. na horské dráze úchvatný a s DK1 nesrovnatelný.

Miro

Miro

20.9.2014 23:59

Honzaaaaaaaaaa:
xiaomi mi2s ma ipsko a obraz je nadherny :D aj cierna farba je krasna :) pri ipsku z mobilu za 100 eur je obraz naprd to je jasne ale ocividne sa v tom nevyznas :P

AndyS

AndyS

21.9.2014 6:03

Jirka: no ja si objednal Cardboard prave i kvuli sledovani SBS 3D filmu :D

Petr

Petr

21.9.2014 7:41

Tyto bryle jsem mel sanci si vyzkouset na vlastni oci/mozek v pohodli domova. Po 15 minutach pouzivani se mi opravdu udelalo zle. Chodil jsem v demo realite po te vile po schodech na vsechny mozne zpusoby i s ocima smerem ke stropu. Asi jsem byl jsem opravdu osalil svuj mozek a neudelalo mu to dobre :D

Ferovic

Ferovic

21.9.2014 8:53

hmm, takze ciste teoreticky by na tom samsug se svym VR mohl byt dokonce lepsi, jelikoz ma Note 4 vyssi rozliseni , nema dráty a pouziva gyroskop a akcelerometr……no, jo….teoreticky…..zaparíme, uvidíme :-D

Jirka

Jirka

z aplikace
21.9.2014 8:57

Díky za odpovědi. Až to půjde a bude to mít dobrý obraz, tak si to snad koupím :)

Richard

Richard

21.9.2014 15:51

Oculus ma pred ostatnimi velky naskok – neni to jen displej s optikou a akcelerometrem, jak se muze zdat, je za tim obrovska spousta know-how (ostatne zkuse si Cardboard a uvidite, ze to je spis takovy vtip).
Prave vysla nova development verze, a myslim, ze az oculus vyda “ostrou”, tezko bude mit realnou konkurenci…
http://www.pcgamer.com/2014/09/20/oculus-announces/

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

z aplikace
21.9.2014 21:39

DiGi:
Díky za tipy na hry, vyzkoušíme :)

orgasmics

orgasmics

22.9.2014 13:28

Proc jste nenapsali postrehy pri vyuziti na filmy?

Doctor Oculus

Doctor Oculus

11.11.2014 21:30

Koupil jsem si DK2 a zacal o tom delat videa, budou tam informace, vlastni zkusenosti a dojmy, let’s playe atd., tak jestli mate zajem kouknete na uvodni video :)
https://www.youtube.com/watch?v=I29fuP3Berc

David

David

17.11.2014 19:08

Koupil jsem dceři nový mobil ke kterému dostala papírové 3D brýle zdarma a já si pořídil VR Set MimoTech za 1399 Kč k mému Note 3 a požitek ze hry je perfektní
Produkt jsem zakoupil ZDE ( http://eshop.mimotech.cz/cs/zbozi/vr-bryle-a-herni-ovladac-to-je-vr-set-mimotech )

Antonín

Antonín

14.2.2015 21:57

Dobrý den, mohl bych se zeptat jestli Oculus Rift DK2 ničí oči více než klasický LED monitor?
Předem děkuji za odpověď
S pozdravem,
Antonín

RSS (komentáře k článku)