Oculus Quest 2 unikl v celé kráse. Facebook omylem odhalil novou generaci VR

oculus quest 2 unikl

Virtuální realita se s každou generací posouvá dále a Facebook díky společnosti Oculus patří mezi hlavní hráče na poli virtuální reality. Nyní na stránkách Facebooku omylem unikl Oculus Quest 2. Tedy zbrusu nová verze přenosného headsetu, který k fungování nepotřebuje PC ani mobilní telefon.

Design Oculus Quest 2 unikl na veřejnost. Známe i parametry

V první řadě potěší to, že je samotný headset od Facebooku menší, lehčí a využívá se více měkké látky než tvrdého plastu. Na nepohodlí si stěžovalo poměrně dost majitelů prvního Questu. Novinka bude také výrazně výkonnější. Čipset Snapdragon 835 nahrazuje Snapdragon XR2, který je speciálně připraven pro VR headsety. Oculus Quest 2 bude mít i více RAM paměti, konkrétně 6 GB a 128GB úložiště, což je dvojnásobek oproti první generaci.

Meet Oculus Quest 2 [Accidentally Published / Leaked]

Meet Oculus Quest 2 [Accidentally Published / Leaked]

Tento headset bude mít také nejvyšší rozlišení ze všech Oculus modelů na trhu. Konkrétně 2K rozlišení na jeden displej, což je o padesát procent více než u prvního Questu. Prozatím neznámé informace ohledně výše obnovovací frekvence. Dřívější spekulace však hovoří o tom, že se dočkáme navýšení na 90 Hz.

Upraveny jsou i ovladače. Všimnout si můžete modernější ergonomie, nechybí ani možnost skenování rukou, takže v některých hrách vůbec nemusíte ovladače používat. Stejně tak se podporuje Oculus Link, takže Quest 2 můžete připojit k počítači a používat jako klasický VR headset pro ty nejlepší hry ve virtuální realitě.

Co říkáte na Oculus Quest 2?

Zdroj: engadget.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)