Redmi kromě mobilů ukázalo i obří televizi. Vešla by se vám do obýváku?

Redmi Smart TV MAX 98 center

Společnost Redmi během představování hardwarových novinek tento týden neukázala pouze nové telefony z řad Note 9 a K30, ale také jedno mnohem, mnohem větší zařízení s displejem. Jde o chytrou televizi s neuvěřitelnou úhlopříčkou obrazovky v hodnotě 98 palců aneb cca 249 centimetrů. To je o 12 palců / 30 cm více, než momentálně na českém trhu nabízí největší televize od LG (dívali jsme se na Heuréku). Nová Redmi Smart TV MAX 98 je tak šíleně velká, že Xiaomi na její produktovou stránku umístila i schémata schodišť, dveří a oken, kterými se dá na místo donést. Jako bonusovou službu ke koupi nabízí firma také průzkum pevnosti zdí. A co je na televizi ještě překvapivé? Její cena. Za tohoto 4K obra s dalšími velmi dobrými parametry zaplatí Číňané pouhých 19 999 Yuanů, což je cca 71 tisíc korun.

Hlavní specifikace Redmi Smart TV MAX 98

  • úhlopříčka 99″ (cca 249 cm)
  • rozlišení 3840 × 2160 px (4K)
  • frekvence 60 Hz, HDR s až 192 stmívacími úrovněmi
  • čipset Cortex A55, 4 GB RAM, 64 GB úložiště
  • přímé podsvícení, barevný rozsah NTSC 85 %, MEMC
  • WiFi, Bluetooth, 3x HDMI
  • systém PatchWall / MIUI založený na Androidu
  • šířka a výška bez stojanu: 2190 x 1255 mm
  • váha bez stojanu: 68 kg

Jak je patrné z parametrů, nová Redmi Smart TV MAX 98 je skutečně terno v klasickém porovnání cena/výkon. Sice byste kvůli ní možná museli přestěhovat půlku obýváku a pro dodržení vodné vzdálenosti sedět na chodbě, ale zní to lákavě, že? Bohužel si musíme (zatím?) nechat zajít chuť na dostupnost mimo hranice Číny. Vypadá to, že se nová monstrózní televize od Redmi bude prodávat jen tam. A to od 6. dubna. Za zmínku určitě stojí, že dřívější předchůdce tohoto obra měl “jen” 70 palců. V Redmi se tedy vůbec neupejpali a rozhodli se učinit hodně velký skok v rozměrech. S takovým parťákem by leckdo na nějakou nepříjemnou karanténu úplně zapomněl.

Kvízová otázka: Poznáte město z první produktové fotografie?

Zdroj: Xtoday, Mi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)