Obchod Play testuje odložení stahování do připojení k WiFi

Obchod Play

Novinka, kterou právě teď Obchod Play testuje na některých uživatelích, je jednou z věcí, u kterých se možná budete divit, proč to tak již dávno nefunguje. Nejedná se o žádnou novou technologii či pokrok v rozhraní. Jde o jednoduché odložení stahování aplikace na dobu, kdy budete připojeni k WiFi.

Obchod Play vám dá na výběr

Obzvláště v dnešní době, kdy je většina z nás svazována limity datových tarifů se tato funkce hodí. Jedná se o v celku ideální řešení, protože Obchod Play vám dá jednoduše vybrat, zda chcete aplikaci opravdu stáhnout ihned přes mobilní data nebo zda si počkáte na dostupnost WiFi připojení.

obchod play - data-nebo-wifi-nahledak

Pokud právě myslíte na to, že jste podobnou hlášku již v Obchodě Play viděli, tak to opravdu možné je. Google totiž chytře tuto hlášku zobrazoval již dříve, když jste se pokoušeli na mobilních datech stáhnout nějakou větší aplikaci (v rámci několika desítek MB). Nyní se ale některým uživatelům stejná hláška zobrazuje i v případě menších aplikací. U hlášky nechybí poznámka, že se jedná o beta test funkce, přičemž pokud Google funkci odstraní, budou se vaše aplikace i nadále stahovat přes mobilní data.

Zdroj: androidauthority.com

Doufejme, že v Googlu uvidí za tímto krokem slibné výsledky, protože nám se tato možnost opravdu líbí. Co si o funkci myslíte vy? Uplatnili byste ji? Pomohlo by vám těch pár ušetřených MB dat?

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)