Obchod Play zavádí nové notifikační animace. Líbí se vám?

Obchod Play notifikační animace

Vývojáři Google aplikací nepřestávají vymýšlet nové věci a prvky. Výjimkou není ani samotný Obchod Play, který Android uživatelům zprostředkovává oficiální stahování dalších aplikací. Tato databáze v posledních týdnech prošla hned několika změnami a nyní je tu další. Je jen malá a designová, ale určitě si jí hned všimnete. Obchod Play totiž v jedné z nejnovějších aktualizací dostává nové notifikační animace. A to konkrétně ve vztahu k sekci Oznámení a nabídky.

Co si pod tím představit? Možná ani doposud netušíte, že v tomto obchodě s aplikacemi existuje v nastavení profilu položka Oznámení a nabídky. V té první se zobrazují upozornění, která se týkají daného účtu, který je přihlášený. Druhá pak slouží k zobrazování a správě speciálních nabídek od Google a případně využití propagačních kódů. Jelikož se o tomto místě moc nevědělo, Google se rozhodl pro Obchod Play zavést s ohledem na tuto sekci nové notifikační animace. A to hned vedle profilové fotografie.

Obchod Play notifikační animace ukazka

Upozornění budou mít podobu pohyblivého zvonečku a následně i číslice s počtem nepřečtených notifikací. Na animaci se můžete podívat v gifu výše. Díky novince vám například neunikne nějaká speciální nabídka. Zdá se, že funkce je zaváděna postupně v několika vlnách. Možná i v rámci skupinového testování.

Co říkáte na současný design Obchodu Play?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)