Google vylepšuje Obchod Play! Co upravil v prosinci?

ObchodPlay
  • Google Play je nejdůležitější aplikací v telefonech s Androidem
  • Google neustále přináší zajímavé novinky a funkce, vývojáři  nespí
  • Google Play 38.7 přináší vylepšenou domovskou obrazovku

Obchod Play je klíčovou součástí současných mobilních telefonů s operačním systémem Android, smůlu mají v tomto směru majitelé Huawei, ten už několik let Obchod Play nemůže používat a spoléhá se na AppGallery, kde je ale mnohem menší nabídka aplikací.

Google si je samozřejmě vědom zásadního významu Obchodu Play, je to pro něj velmi důležitý zdroj příjmu, z každého nákupu si bere svůj podíl. Nejnovější verze přinesla upravenou domovskou obrazovku, Google vám usnadní instalaci doporučených aplikací. Jak to provede?

Přímo na domovské obrazovce Obchodu Play vám Google doporučuje vybrané aplikace, nově jsou náhledy rozměrnější a především je přímo u nich tlačítko instalovat. Pokud vás tedy nějaká aplikace nebo hra zaujme, nemusíte ji otevírat a potom klikat na instalaci, ale vše provedete rovnou jediným kliknutím. Google si od této změny jistě slibuje větší počet instalací doporučených aplikací, uživatelé ušetří pár vteřin.

Jsem zvědavý, kam se Obchod Play posune v roce 2024, určitě je tady prostor pro další vylepšení. A na závěr zajímavost – výše publikované screenshoty pochází z Xiaomi 13, ve kterém testujeme HyperOS. Jak se sami můžete přesvědčit, HyperOS si s aplikacemi Google skvěle rozumí, ostatně je postavený na Androidu 14.

Líbí se vám současný Obchod Play?

Zdroj: google

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)