Motorola oficiálně patří Lenovu, obchod dokončen

motorola-lenovo

Pojem Motorola je ve světě mobilních telefonů velmi známý možná i díky minulosti, kdy patřily mobilní telefony této značky k těm nejlepším a nejoblíbenějším. V současné době už je Motorola rozšířená pouze na americkém trhu a k nám se tyto telefony oficiálně ani nedostanou. V roce 2012 odkoupil mobilní divizi společnosti Google, který tím získal spoustu patentů. Zaplatil obrovskou sumu 12,5 miliardy dolarů. Na začátku roku se ovšem na převzetí Motoroly dohodla společnost Google s čínským Lenovem. Tato akvizice byla oficiálně dokončena právě dnes, Lenovo zaplatilo celkovou částku 2,9 miliardy dolarů (64 miliard korun). Zdá se vám to málo oproti pořizovací ceně Googlu? Pak vězte, že Google si spoustu patentů od Motoroly ponechal.

motorola-lenovo

Co tím vlastně Lenovo získá? Nejvíce se předpokládá, že Lenovo odkoupilo Motorolu zejména kvůli americkému trhu, kde se snaží prosadit. A se známou značkou Motorola to půjde výrazně snadněji. Kromě brandu získá čínský výrobce rovněž okolo 3500 zaměstnanců (převážně v USA). Lenovo se řadí mezi výrobce, kteří chtějí zaútočit na všechny světové trhy. Telefony s touto značkou jsou od srpna oficiálně v prodeji také u nás.

Pomůže Motorola Lenovu? Mají se ostatní společnosti Lenova bát?

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)