Konec chaosu v předplatných? Obchod Google Play má velkou novinu

Obchod Google Play předplatné Spotify pilot

Máte skrze mobilní aplikace předplacených hodně služeb? A máte trochu problém se zorientovat v tom, co všechno a kdy vlastně platíte? Můžete si být jistí, že rozhodně nejste sami. Jestli jste někdy přemýšleli, že byste si třeba v online bankovnictví nebo ve vlastní tabulce udělali přehled těchto výdajů a termínů, už to asi ani dělat nemusíte.

Google totiž spustil pilotní projekt, v rámci kterého bude možné předplatné pro jednotlivé služby spravovat rovnou přes Obchod Play. Ukázkovým partnerem je Spotify. Alternativní platební systém, který již Google nabízí několik měsíců například v Jižní Koreji, bude postupně rozšiřován do dalších regionů. To, zda bude možné platit službu bezprostředně rovnou z Google Play, bude přitom záležet na vývojářích. V případě zmíněného Spotify budou souběžně fungovat obě možnosti – stávající i nová.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

“Jako jeden z největších světových poskytovatelů předplatného s celosvětovou působností a integrací do široké škály zařízení je Spotify přirozeným prvním partnerem. Společně budeme pracovat na inovaci způsobu, jakým spotřebitelé nakupují v aplikacích, poskytovat poutavé zážitky na různých zařízeních a přivádění více spotřebitelů na platformu Android,” popisuje Google plány na svém blogu.

“Společnost Spotify bude zavádět systém plateb přes Google Play vedle svého stávajícího systému účtování a její pohled jako našeho prvního partnera bude neocenitelný. Tento pilotní projekt nám pomůže lépe pochopit, zda a jak systém funguje u uživatelů v různých zemích a vývojářů různých velikostí a kategorií,” dodává americká firma.

U čeho všeho teď máte v mobilu předplatné?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)