Zajímavě řešený obal na mobil: Při pádu se kryt promění v “Airbag”

obal airbag telefon

I když máte sebelepší kryt na mobilní telefon, ta je stále vysoká šance, že vám pří pádu například praskne sklo displeje, stačí jen trochu smůly. Tento problém se snažil vyřešit Philip Frenzer, který studuje na inženýra na univerzitě v Aalenu. Vytvořil obal, který má v sobě doslova airbag. Ochranný prvek proti pádu “vyskočí” z těla obalu jen v případě, že se detekuje volný pád.

Airbag v obalu telefonu by mohl řešit rozbité displeje

Philip Frenzer tento speciální obal vymyslel poté, co se mu několikrát po sobě rozbil displej telefonu. Navíc v posledních letech jsou stále oblíbenější telefony, které mají také skleněná záda, tudíž šance, že něco praskne, je dvakrát větší. Díky novému obalu s airbagem to ale možná nebudeme v budoucnu vůbec řešit.

“Airbagem” v tomto obalu jsou čtyři ohebná ramena, která jsou schovaná uvnitř obalu. Obal má také malé senzory, které detekují to, že telefon padá. Jakmile je volný pád detekován, ramena se vysunou a telefon v obalu se tak země vůbec nedotkne. Ramena zabrání tomu, aby se s telefonem něco stalo. Vysunutí je tak rychlé, že lidským okem si ho téměř nevšimnete. Mnohem lépe to jde vidět na zpomaleném videu. Obal by se měl zanedlouho objevit na Kickstarteru a dá se asi i očekávat, že tento nápad společnosti dříve či později okopírují.

Využili byste tento obal na telefon, nebo nemáte problém s pády?

Zdroj: motherboard.vice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)