Menu

Zajímavě řešený obal na mobil: Při pádu se kryt promění v “Airbag”

I když máte sebelepší kryt na mobilní telefon, ta je stále vysoká šance, že vám pří pádu například praskne sklo displeje, stačí jen trochu smůly. Tento problém se snažil vyřešit Philip Frenzer, který studuje na inženýra na univerzitě v Aalenu. Vytvořil obal, který má v sobě doslova airbag. Ochranný prvek proti pádu “vyskočí” z těla obalu jen v případě, že se detekuje volný pád.

Airbag v obalu telefonu by mohl řešit rozbité displeje

Philip Frenzer tento speciální obal vymyslel poté, co se mu několikrát po sobě rozbil displej telefonu. Navíc v posledních letech jsou stále oblíbenější telefony, které mají také skleněná záda, tudíž šance, že něco praskne, je dvakrát větší. Díky novému obalu s airbagem to ale možná nebudeme v budoucnu vůbec řešit.

“Airbagem” v tomto obalu jsou čtyři ohebná ramena, která jsou schovaná uvnitř obalu. Obal má také malé senzory, které detekují to, že telefon padá. Jakmile je volný pád detekován, ramena se vysunou a telefon v obalu se tak země vůbec nedotkne. Ramena zabrání tomu, aby se s telefonem něco stalo. Vysunutí je tak rychlé, že lidským okem si ho téměř nevšimnete. Mnohem lépe to jde vidět na zpomaleném videu. Obal by se měl zanedlouho objevit na Kickstarteru a dá se asi i očekávat, že tento nápad společnosti dříve či později okopírují.

Využili byste tento obal na telefon, nebo nemáte problém s pády?

Zdroj: motherboard.vice.com

 

Komentáře

Pupik.62

pupik.62 -4

30.6.2018 7:47

Tak toto bych si koupil.

Mikihans

mikihans 84

30.6.2018 7:43

Důležitá otázka je, jestli je na jedno použití, nebo na opakované. Hlavně jsem si zvykl házet mobil na postel, takže bych byl asi brzo bez peřiny :D

TonyKuba

TonyKuba 21

30.6.2018 8:43

to mikihans
z videa vyplývá, že použití není jednorázové.
Určitě jde o jeden z velmi zajímavých nápadů a nejen pro mobil.Otázka je co to bude stát, aby to nakonec nebylo za více peněz než stojí samotný mobil. Další otázka je co to udělá s rozměrem mobilu, spoustě lidí by “tlustý” i když bezpečný obal určitě vadil.Nápad je ale na světě. Určitě někdo na podobném principu časem nabídne “jednorázovku” za přijatelnou cenu, možná to někdo zaimplementuje už do mobilu..

Fotrik

Fotrik -2

30.6.2018 10:22

Jako aktivní ochrana to vypadá dobře..

Bicista

bicista 61

30.6.2018 12:32

Pokud to ma nejaky senzor musi to mit asi nejaky napajeni, jak je to tam reseno se uz nepise. :(

Chuligan

4

30.6.2018 18:15

Tak kdo se k telefonu chová jako hovado, ten to jistě ocení.

Mikihans

mikihans 84

30.6.2018 21:05

TonyKuba: přiznávám že video se mi na mobilu přehrávalo jaksi divně, takže jsem je celé neviděl. Ovšem přirovnání k “airbagu” ve mě evokovalo jednorázové použití.

Alfons

Alfons 8

1.7.2018 11:18

Ve videu je jasně vidět jak po vyzkoušení nožičky do pouzdra opět zasune a znovu připraví k pádu. Takže za daných okolností super nápad. Tloušťka je věc druhá no :-D

Libb

Libb 77

1.7.2018 12:47

Je to vobluda (já vím, je to prototyp). Ale kdo tohle řeší, koupí si odolný foun a kdo chce zase něco hezkého, nedá si na to tohle monstrum.

V6ak

v6ak 28

15.7.2018 21:48

Nabízí se tu pár otázek:

* Nemůže to někoho zranit – třeba při pokusu telefon ve vzduchu chytit nebo při nošení v kapse?
* Jak bude kvalitní detekce volného pádu? Na první pohled to vypadá snadně (když akcelerometr naměří nulu, jde o volný pád), v praxi to ale může být komplikovanější. Co když se telefon roztočí? Co když skočím s telefonem v kapse – pak jde o volný pád, ale asi nechci, aby se mi to otevřelo v kapse… Mimochodem, zkoušel jsem detekovat volný pád z akcelerometrů na notebooku a prostoru pro chybnou detekci vidím velký.
* Je-li to čistě mechanické, obavy ohledně kvality detekce platí dvojnásob. Ani u elektronické varianty nevím, jestli lze udělat něco dobře použitelného, u čistě mechanické to bude ještě obtížnější.
* Je-li to ekektronické, nabízí se nejen otázka, jak se to bude napájet, ale případně i otázka, jak poznám, že se mi to vybilo. Když se mi vybije mobil, zjistím to rychle. Když se mi vybije tato ochrana, chtěl bych to zjistit dřív, než mi telefon někde spadne.
* Bude-li to na zádech telefonu, co na to NFC?

Nápad zajímavý, ale jsem k tomu skeptický.

RSS (komentáře k článku)