TOPlist

Česká společnost FIXED přichází s geniálními pouzdry ReStory. Jsou vyrobena z nepoužitých TPU obalů

fixed česká pouzdra restory ekologie
  • Česká firma FIXED přišla s novým přístupem výroby mobilních pouzder
  • Jsou vyrobeny z nepoužitých pouzder, které by jinak skončili v koši
  • Balení je celopapírové, produkty jsou následně distribuovány lokálně

Česká společnost FIXED přichází s inovativním přístupem k výrobě mobilních pouzder, který se zaměřuje na udržitelnost a snižování environmentálního dopadu. Jejich nová řada ReStory skládající se z recyklovaných TPU pouzder, představuje vstřícný krok směrem k ekologii a zároveň posiluje lokální výrobu.

Co je FIXED ReStory?

ReStory je ochranné pouzdro na mobilní telefony vyrobené z recyklovaného materiálu, konkrétně z nepoužitých TPU pouzder. Tato pouzdra by standardně skončila jako odpad, avšak díky inovativnímu přístupu společnosti FIXED jsou recyklována a znovu použita. Výroba probíhá navíc v Evropské unii, což významně přispívá k eliminaci emisí způsobených zaoceánskou dopravou. Právě tímto způsobem se pouzdra standardně dostávají do Evropy nejčastěji.

ReStory pouzdra mají výrazně nižší ekologickou stopu než tradiční TPU pouzdra vyráběná v Číně. Podle studie, kterou vypracoval profesor Ing. Vladimír Kočí, Ph.D., MBA z Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie VŠCHT Praha, dosahují recyklovaná pouzdra ReStory 55 % emisí skleníkových plynů ve srovnání s běžnými obaly. Celková environmentální úspora dosahuje až 51 %.

Proces výroby ReStory pouzder je rozdělen do několika kroků. Nejprve jsou nepoužitá TPU pouzdra rozemleta na malé částice. Tato recyklovaná směs je poté zkontrolována a následně je směs obohacena o aditiva, která přidávají ochranu proti UV záření, čímž se zamezuje typickému žloutnutí. Po tomto procesu je směs roztavena a lisována na míru jednotlivým modelům telefonů. Hotová ReStory pouzdra jsou balena do celopapírových obalů, plast byste u nich hledali marně. Produkty jsou poté distribuovány lokálně.

Jak se vám zamlouvá nový přístup společnosti FIXED?

Zdroj: FIXED

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)