Menu

O nás

O nás
5 (100%) 2 hlasů

Svět Androida

Na začátku vznikla myšlenka podělit se. Ta byla zelená a týkala se systému Android. Patřili jsme k prvním z prvních, kteří zjistili, že nám tento systém může výrazně usnadnit každodenní život. Později se tato myšlenka stala naším životním stylem. Stejně jako zraje dobré víno, tak uzrál i čas a s trochou dobré vůle došlo ke spojení tří základních elementů, tedy největších českých webů o Androidu, do jednoho a vznikl tak portál SvetAndroida.cz. Na tomto serveru se snažíme každý den přinášet aktuální informace kolem systému Android a radit lidem, jak jej používat efektivněji. Tato myšlenka se stala vlastní pro mnoho lidí. Někteří z nich se připojili k projektu SvetAndroida.cz v podobě redaktorů a společnými silami tvoří jeho obsah.

Petr Mišák

manažer projektu

Petr Misak manazer projektuJak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat běžnou cestou a komunikuje pouze za pomocí Android zařízení. Vedlejší příznaky tohoto stavu zatím nebyly zdokumentovány, až na neovladatelné nutkání dělit se o Android informace se svým okolím. Rád se myšlenkami pohybuje v oblacích a snaží se mít zdravou neúctu z nemožného. Zkrátka má svůj Svět Androida :).

Články autora


Tomáš Očadlý

grafik, fotograf a občasný redaktor

tomas ocadlyTomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel sám, díky nepřehlédnutelnému zelenému logu. Touto nemocí je těžce postižen již od samého začátku šíření této nákazy. Spolupráce na tak velkém projektu jako je SvětAndroida ho samozřejmě těší a je rád, že mohl být součástí téměř od samotného vzniku. Kromě psaní, které bohužel ustoupilo trochu do pozadí, přesto můžete jeho práci vidět všude kolem. Je totiž dvorním grafikem :).

Články autora


David Trlica

redaktor

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu. Jednalo se o legendární ZTE Blade s Androidem 2.1 Eclair. A i když to zpočátku vypadalo jako láska na celý život. Po dvou dalších telefonech s Androidem přišla velká změna pořízením BlackBerry Q10. Po pár měsících se ale ukázalo, že to nebylo nejšťastnější rozhodnutí. Po představení Androidu 5 Lollipop se ale vrátil zpátky k zelenému robotovi a neplánuje další “výlety” k jiným systémům.

Články autora


Jan Dolejš

externí redaktor

honza dolejsPo dvouleté epizodě se systémem Windows Mobile se rozhodl vyzkoušet systém se zeleným robotem ve znaku. Android mu dal neskutečnou volnost a takřka neomezené možnosti, kterých už se asi jen tak nevzdá. Baví ho psaní, testování hardwaru a zkoumání veškerého dění na androidí scéně. Bez plyšového Androida už v posteli ani neusne a v případě nějaké snahy o jeho odebrání by byl schopen i vraždit. Chodí na pravidelné odběry krve, aby se stále ujišťoval, že jeho krev nezměnila barvu na zelenou.

 

Články autora


Karel Kilián

externí redaktor

Karel Kilian ProfilofkaS blížící se čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na takovém systému již pracuje Google pod názvem „Android“. Koupil si svůj první mobil s Androidem (Vodafone 845) a tím začala jeho závislost, které se nezbavil dodnes. Na Android prostě nedá dopustit a je přesvědčen o tom, že přes drobné nedostatky a mnoho možných vylepšení se jedná o to nejlepší, co může ve svém telefonu či tabletu mít.

 

Články autora


Vašek Švec

externí redaktor

vasek svecVaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu a chtělo by to nějaký chytrý “dotykáč”. Po dlouhém vybírání mezi řadou značek, modelů a operačních systémů nakonec zakotvil u operačního systému Android, který se mu nakonec ukázal jako skvělá volba. Ve výběru mu hodně pomohly informace na, v té době teprve začínajícím, portále SvětAndroida.cz. Tehdy by ho ani ve snu nenapadlo, že jednou bude ve Světě Androida působit jako redaktor.

Články autora


Tomáš Filip

korektor

Tomáš Filip - fotoHnidopich a detailista – i takto by mohly být definovány jeho vlastnosti, které jsou ovšem na pozici korektora více než namístě. Tomáš je člověk, který se zabývá smartphony dlouhá léta, již od éry Symbian OS. Dlouho se zdráhal přejít k Androidu, ovšem časem si uvědomil, že Symbian je mrtvý a s ním i jeho oblíbená Nokia. Se zamáčknutou slzou v oku nalezl své nové útočiště právě u Android OS. V týmu působí již nějaký ten rok, kde se snaží podchytit všechny chyby v textu, aby nebyl čtenář ničím rušen při konzumaci obsahu tohoto oblíbeného webu.

 


Přidejte se

Jste velký fanoušek a nebo velká fanynka Androidu? Baví Vás všechno kolem tohoto systému a chcete se o to dělit s desítkami tisíc čtenářů v České a Slovenské republice? Napište nám na info@svetandroida.cz, rádi si popovídáme o možné spolupráci. Zobrazit nabídku práce

Kontakt

www.SvetAndroida.cz
E-mail: info@svetandroida.cz.
: 74697234.
DIČ: CZ8302175189.
Bankovní spojení: mBank 670100-2208316791/6210.