Nvidia představila Shield TV a Shield TV Pro. Co nová generace nabízí?

nvidia shield tv 2019

Nvidia dnes představila novou generaci multimediálního zařízení Shield TV. Jeho poslední verze vyšla v roce 2017 a tak byl update na místě. Stejně jako před dvěma lety jsme se dočkali dvou variant. Klasický Shield TV je minimalistický malý váleček, který by si mohl leckdo splést s baterkou či bezdrátovým reproduktorem. Pro ty, kteří potřebují nejvyšší výkon, agresivnější design a třeba službu Plex je tu Nvidia Shield TV Pro. Obě dvě zařízení běží na platformě Android TV a nabízí oproti předchůdci vyšší výkon a mnoho dalších novinek.

Nvidia’s latest Shield might be the Apple TV killer

Nvidia's latest Shield might be the Apple TV killer

V obou dvou verzích tiká nový procesor Tegra X1 +, který nabízí až o 25 procent vyšší výpočetní výkon a disponuje pokročilým AI upscalingem HD videa až do 4K rozlišení. Nechybí ani technologie Dolby Vision či Dolby Atmos pro ten nejlepší možný filmový zážitek. „Nové modely představují pro SHIELD velký krok vpřed. Od svého zavedení před pěti lety toto zařízení neustále přináší do vašich obývacích pokojů přelomové inovace.“ sdělil Jeff Fisher, senior viceprezident PC divize společnosti Nvidia.

Kterou variantu Shield TV zvolit?

Shield TV nabídne kromě čipu Tegra X1 + také 2 GB operační paměti RAM, 8 GB interního úložiště, gigabitový ethernet či dvoupásmovou Wi-Fi. V balení dostanete dálkový ovladač který je vybaven tlačítky pro pohodlné ovládání, mikrofonem pro hlasové vyhledávání a podsvícením. Svým tvarem připomíná například ovladač z Apple TV. Pro varianta je pak založena na ikonickém designu, který je totožný s předchozí generací. Kromě vyšší kapacity RAM (3 GB) či úložiště nabídne dvojici USB portů pro provozování Plex Media Serveru či připojení jiných USB zařízení. Platforma Android TV v tuto chvíli nabízí skrz Google Play přístup k více, než půl milionu různých filmů a pořadů a nabídne přes 5 000 her a aplikací.

Nově jsme se dočkali také podpory Google Asistenta a Amazon Echo. Kromě toho dostaneme stejně jako v předchozích generacích přístup k beta verzi služby GeForce Now. Ta streamuje obraz ze serverů přímo do Shieldu a aktuálně podporuje stovky různých titulů, včetně těch nejpopulárnějších her jako například Fortnite. Klasický Shield TV je v České republice dostupný za cenu 4 199 korun, přičemž Pro verze vyjde na 5 699 korun. V prodeji by zařízení mělo být od zítřejšího dne. Jeden jsme objednali také k nám do redakce a tak se brzy těšte na recenzi.

Jak se vám líbí Nvidia Shield TV 2019?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)