Nvidia Shield Tablet – jsou známy specifikace, dostupnost i cena

NVIDIA-Shield-Tablet-1

Na internetu se objevily veškeré informace o herním zařízení Nvidia Shield Tablet, a to rovnou se vším všudy. Herní řada Shield se tak rozroste o druhý model, kdy by měl dočasně a okrajově nahradit konzoli Nvidia Shield. Nvidia se rozhodla, že pro hráče připraví tablet se špičkovým hardwarem, který hravě zvládne všechny hry.

NVIDIA-SHIELD-Tablet-2

Shield Tablet poprvé unikl již před týdnem, kdy známý účet @evleaks uveřejnil fotografii s údajnou podobou tabletu, avšak nijak neověřená informace se nedala považovat za příliš důvěryhodnou. Nyní se serveru videocardz podařilo získat snímky, které jsou součástí prezentace, jenž má Nvidia připravenou na oficiální představení tabletu a z ní lze vyčíst prakticky vše podstatné.

NVIDIA-SHIELD-Tablet-11

Co se týče čipsetu, tak zde se nemohlo nacházet jiné složení než Nvidia Tegra K1 s jedním z nejvyšších výkonů mezi mobilními procesory (192 grafických jader Kepler). Procesor se skládá ze čtyř jader architektury A15 taktovaný na 2,2 GHz. Velikost RAM bude dosahovat 2 GB. Tablet bude disponovat 8palcovým IPS displejem s rozlišením 1080p. Nezapomnělo se ani na zvuk, a tak po vzoru HTC One umístila Nvidie stereo reproduktory na přední stranu tabletu. K dispozici bude také mini HDMI port, slot pro microSD karty (až 128 GB) a microUSB. Ačkoliv se jedná o herní tablet, nechybí zde ani fotoaparát s rozlišením 5 Mpx na přední straně tabletu.

NVIDIA-SHIELD-Tablet-1

Na obrázcích nechybí ani stylus DirectStylus 2, ochranný obal a Shield Controller. Jedná se o pomocný ovladač, který se k tabletu připojuje pomocí technologie Wi-Fi Direct, která zajistí odezvu kolem 10 ms. Nvidia Shield Tablet se bude prodávat ve dvou verzích. 16GB verze s Wi-Fi bude stát 299 dolarů (cca 6 000 Kč) a 32GB varianta s LTE 399 dolarů, tedy v přepočtu cirka 8 000 Kč. Dostupnost tabletu by měla být již 29. července v USA a Kanadě. Do Evropy se dostane 14 srpna.

nexusae0_NVIDIA-SHIELD-Tablet-9_thumb

Zdroje: androidpolice, videocardz.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)