V Rusku končí další populární streamovací služba. Důvod nepřekvapí

rusko nvidia geforce now konec

Společnost Nvidia, známá především v oblasti grafických karet a cloudového hraní, přinesla novinky, které rozhodně nepotěší uživatele v Rusku. Oblíbená cloudová herní služba GeForce Now, která je k dispozici v mnoha zemích po celém světě v této zemi brzy ukončí svůj provoz.

GeForce Now byla spuštěna v říjnu 2019 a od té doby nabrala několik milionů hráčů, především díky cenové dostupnosti a možnosti hrát náročné AAA tituly odkudkoliv – z kancelářského notebooku, televize nebo třeba telefonu.

NVIDIA GeForce NOW
NVIDIA GeForce NOW

Nvidia oznámila, že z důvodu „současných okolností“ bude muset ukončit provoz své služby v Rusku. Ačkoliv společnost neuvádí konkrétní důvody, je zřejmé, že se jedná o současnou politickou situaci a válku. Od 1. září bude ukončena registrace pro nové uživatele a od 1. října budou všechny servery vypnuty. Nvidia se rozhodla vrátit peníze všem stávajícím uživatelům s platným předplatným po 1. říjnu.

Přeložená zpráva, která se nachází na doméně „gfn.ru“:

Od svého spuštění v říjnu 2019 si služba GFN.RU kladla za cíl přinášet na ruský trh ty nejlepší a nejpokročilejší herní technologie. Miliony hráčů si vyzkoušely hraní v cloudu a zjistily, že herním zařízením může být jakékoli zařízení. K hraní her nepotřebujete výkonné zařízení, postačí vám jakékoliv, ať už jde o chytrý telefon, tablet, nebo dokonce běžnou televizi. Službu jsme zpřístupnili všem s bezplatným základním předplatným a nabídli více než sto her zdarma.

„Hry byly vždy naší vášní, kterou jsme s vámi sdíleli. Vášeň pro hry umožnila vytvořit prvotřídní službu, kde najdete ty nejlepší hry, nejnovější technologie a nejlepší herní zážitek. Za současných okolností nemůžeme poskytovat služby v takové kvalitě, jakou jsme si sami stanovili a jakou naši uživatelé očekávají.

Od 1. září 2023 uzavíráme registraci v GFN.RU pro nové uživatele a přestáváme prodávat předplatné na 30, 180 a 365 dní.

Od 1. října 2023 přestanou fungovat naše servery. Všem našim uživatelům s předplatným platným po 1. říjnu 2023 vrátíme peníze. Nemusíte nás kvůli tomu kontaktovat, peníze vám budou automaticky vráceny na vaši kartu. Vzhledem k vysokému objemu vrácených peněz prosím vyčkejte do 15. října. Pokud do této doby vrácení neobdržíte, kontaktujte prosím naši podporu. Pokud jste si zakoupili předplatné od našich partnerů, budeme s nimi spolupracovat na vyřízení vrácení peněz.

Děkujeme všem za skvělou hru!“

Využíváte službu GeForce Now?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)