Náročné herní pecky na Android? Nvidia se s GeForce Now hlásí o slovo

geforce now

Nvidia vládne zejména jednomu segmentu – počítačovým grafickým kartám. A ano, sice existuje herní konzole Nvidia Shield, která běží na Androidu, ovšem s velkým úspěchem se nikdy nesetkala. Společnost tak přichází s dalším způsobem, jak oslovit Android uživatele. Je nutné podotknout, že se jistě jedná o zajímavější volbu. O co tedy jde?

Nvidia se nyní snaží upoutat pozornost na svou streamovací službu GeForce Now. Ta je nyní ve fázi testování a je zdarma (tedy až do doby, než bude uvedena do ostrého provozu). Přístup do ní můžete získat skrz pozvánku. Na Gamescomu společnost uvedla, že platforma brzy zamíří také na Android, konkrétně na vlajkové lodě od Samsungu a LG. V tuto chvíli není známo, zda má Nvidia uzavřenou s těmito výrobci nějakou exkluzivní smlouvu, ovšem s největší pravděpodobností se bude jednat o časově omezenou záležitost a časem platforma zamíří i na ostatní značky.

NVIDIA GeForce NOW – PC Beta Now Available – CES 2018

NVIDIA GeForce NOW - PC Beta Now Available - CES 2018

Společnost podotýká, že k řadě her bude nutné připojit gamepad, přičemž nejlepším řešením bude Nvidia Shield Controller či Razer Raiju Mobile. Nvidia zároveň prozrazuje, že na datacentra ve Frankfurtu nasadila nejvýkonnější grafiky RTX 2080, které bude postupně rozšiřovat na další místa. Momentálně disponuje služba GeForce Now hned 17 servery. 10 jich má v USA a 7 v Evropě.

Slyšeli jste o streamovací službě GeForce Now?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)