Samsung nepřímo změní cenu grafických karet NVIDIA

NVIDIA dražší grafické karty GPU Samsung

Nemusíte se věnovat těžbě kryptoměn nebo profesionálnímu hraní počítačových her, abyste nejspíš zachytili informaci, že je na světe velký nedostatek grafických karet. Nejčastěji těch nejvýkonnějších od společnosti NVIDIA. Sehnat je za běžnou prodejní cenu se téměř rovná zázraku a nezdá se, že by mělo dojít ke zlepšení. Korejský Samsung dokonce nepřímo způsobí, že tyto GPU budou nejspíš co nevidět dražší.

Zvýšení ceny celé grafické karty s velkou pravděpodobností způsobí rozhodnutí divize Samsung Foundry, která nejen pro formu NVIDIA vyrábí a kompletuje polovodičové čipy. Kvůli modernizaci továrny v jihokorejském Pyeongtaeku se gigant rozhodl tuto službu zdražit. Při zvyšování kapacity i kvality bude muset Samsung investovat desítky milionů dolarů do extrémní ultrafialové litografie, která je k výrobě nutná.

Experti očekávají, že problémy s (ne)dostupností grafických karet budou přetrvávat ještě i do konce roku 2022. A to, že budou už při primárním prodeji dražší, situaci rozhodně nepomůže.

Kdy jste naposledy kupovali GPU? S jakým úspěchem?

Zdroj: wccftech

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)