TOPlist

Nvidia vydává nového chatbota. Má zajímavé schopnosti a na PC si ho můžete spustit i vy

nvidia-chatbot
  • Nvidia patří mezi klíčové hráče na poli umělé inteligence
  • Jejího nového chatbota si můžete rozeběhnout na PC i vy
  • Dokáže analyzovat YouTube videa nebo vaše poznámky

O umělé inteligenci dnes slyšíme snad všude, ale že na masivním AI boomu nese významný podíl i společnost Nvidia, už mezi obecně známá fakta nepatří. Americký výrobce grafických karet je totiž hlavním dodavatelem výkonných superčipů pro trénování komplexních AI modelů. Hardware od něj odebírají prakticky všechny technologické společnosti, které se umělé inteligenci věnují, včetně Microsoftu, Mety nebo Googlu.

Nejenže Nvidia přináší hmatatelná řešení, která v oblasti AI umožňují obrovské pokroky, ale také se zabývá vývojem softwarových nástrojů pro vývojáře a technologické nadšence. V úterý vydala sadu Chat With RTX, který vám umožní vytvořit si personalizovaného chatbota na svém vlastním počítači. Dokonce k tomu ani nemusíte vlastnit bůhvíjak šílenou PC sestavu – pouze stačí mít grafickou kartu řady GeForce RTX 30 nebo RTX 40 s alespoň 8 GB VRAM.

Momentálně se nejedná o finální verzi, ale pouhé demo, které má nicméně i tak vcelku působivé schopnosti. Jak ve videu ukázala samotná Nvidia, chatbot si poradí s analýzami YouTube videí – stačí mu jen předhodit odkaz a zadat konkrétní úkol. Když mu navíc udělíte přístup k osobním souborům, bude z nich schopen vytahovat konkrétní informace, takže se sami nebudete muset zdlouhavě prodírat haldou textových či jiných dokumentů.

Create A Personalized AI Chatbot with Chat With RTX

Create A Personalized AI Chatbot with Chat With RTX

S nástrojem Chat With RTX se Nvidia zkrátka rozhodla usnadnit cestu všem, kteří si chtějí rozběhnout generativního chatbota přímo na svém počítači. Klíčovou výhodou samozřejmě je, že v takovém případě není potřeba mít přístup k internetu, takže můžete s AI, vesele pracovat i na cestách, byť místy trochu omezeně.

„Vzhledem k tomu, že Chat With RTX běží lokálně na počítačích a pracovních stanicích se systémem Windows s RTX kartami, jsou poskytované výsledky rychlé – a data uživatele zůstávají v zařízení,“ píše Nvidia ve svém blogovém příspěvku.

Více informací o Chat With RTX se můžete dozvědět na oficiálním webu Nvidie, odkud si také můžete demo stáhnout.

Nvidia Chat With RTX

Používáte umělou inteligenci?

Zdroje: YouTube, Nvidia, The Verge

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)