Nvidia dokáže rekonstruovat značně poškozené fotografie

poskozene fotografie oprava nvidia ai

Většina nástrojů pro úpravu obrázků vám moc nepomůže, pokud budete chtít opravit poškozené fotografie. Respektive dotvořit obsah fotky. Většinou fungují tak, že si “vypůjčí” sousední pixely. Nedokážou ale určit, co na porušených místech má být. Nvidia ale nyní představila řešení, které by mohlo s tímto pomoct. Používá se AI a strojové učení, které dokáže určit, co na fotografií má být v prázdných nebo poškozených místech a fotku následně doplní.

Poškozené fotografie zanedlouho půjdou opravit jako v kriminálních seriálech

Rozdíl oproti jiným fotoeditorům je právě v použití umělé inteligence. Díky se dá rekonstruovat mnohem větší a komplikovanější plochy. Výsledek je více než dobrý, vidět to jde i na několika příkladech. Na jednom z nich například úplně chybí oči, řešení od Nvidia je ale dokáže do fotky zapracovat tak, aby to vypadalo hodně věrohodně.

Research at NVIDIA: AI Reconstructs Photos with Realistic Results

Research at NVIDIA: AI Reconstructs Photos with Realistic Results

Druhým plusem je rychlost, jakou se rekonstrukce provádí. Samozřejmě na zkušeného grafika s Photoshopem to zatím nemá. Ne vždy jsou výsledky dokonalé, obzvlášť když AI musí bojovat s větším prázdným místem a nemá k dispozici dostatek informací k vytvoření věrohodné rekonstrukce.

Je zde ale obrovské množství uživatelů, kteří Photoshop neovládají a díky tomuto by si mohli “opravit” beznadějně pokažené fotografie, nebo i třeba opravit desítky let staré fotografie, které byly naskenovány. Navíc AI se neustále učí, takže se dá očekávat, že časem půjde kvalita rekonstrukcí nahoru.

Chtěli byste mít ve fotoeditoru podobnou funkci, jako ukázala Nvidia?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)