Nubia Z20: vlajkový model se dvěma displeji míří do Evropy

nubia z20 titul

Nubia, někdejší divize ZTE, prodává telefony především v Asii, v posledních letech však nejednou koketovala s evropským či dokonce přímo českým trhem. Zatím se jí však na starém kontinentu prorazit příliš nepodařilo. To se pokusí změnit s, přinejmenším zajímavým, modelem Nubia Z20. Ta nabídne špičkový hardware hodný vlajkových modelů zabalený do těla s displejem po obou stranách.

AMOLED vepředu AMOLED vzadu

Primární displej je 6,48″ AMOLED s FHD+ rozlišením, zahnutím po bocích a velmi tenkými rámečky nahoře i dole. Pohled na zadní stranu pak neprozradí pouze přítomnost trojitého fotoaparátu. To hlavní, co vás však zaujme je sekundární, 5,1″ HD+ AMOLED displej. Ten je zcela plnohodnotný a lze jej tak využít k ovládání telefonu se vším všudy – díky druhému telefonnímu reproduktoru na zádech dokonce můžete s otočeným telefonem i telefonovat. Primární zamýšlené použití je však pro pořizování selfie. Díky tomu se telefon obešel bez veškerých výřezů, průstřelů či periskopů. Pokud pak zrovna sekundární displej nepoužíváte, můžete si na něm nechat zobrazit obdobu ambientního displeje, nebo jej nechat vypnutý.

Nubia Z20

Další zajímavostí tohoto telefonu je použití rovnou dvou čteček otisků prstů umístěných na bocích telefonu a zdvojeno bylo také LED přisvícení trojitého fotoaparátu. Přítomen je zde primární, 48MPx snímač Sony IMX 585 doplněný o optickou stabilizaci a objektiv o světelnosti f/1.7. Jako další Nubia Z20 nabídne 8MPx snímač s teleobjektivem o trojnásobném přiblížení. Sestavu pak uzavírá 16MPx snímač spojený s ultraširokoúhlým objektivem. Telefon dokáže pořizovat až 8k video, ovšem pouze při 15 fps. Ošizen nebyl ani výkon, který zajišťuje Snapdragon 855+, ten bude doplněn o 6 nebo 8 GB RAM a 128GB UFS 3.0 úložiště.

Nubia Z20 2

Uvnitř telefonu Nubia Z20 se také ukrývá 4 000 mAh baterie s podporou až 27W nabíjení a dočkali jsme se také implementace okrajů citlivých na dotek podobně jako v případě Xperie 1, kterou jsme nedávno recenzovali. Telefon běží na Androidu 9 s nadstavbou Nubia UI 7.0. Zatím není jasné, jakou formou se bude Nubia Z20 prodávat. Je možné, že výrobce zvolí výhradně online prodej jako v případě modelu Red Magic 3. Cenu pro evropský trh momentálně neznáme, z Číny lze základní verze telefonu objednat za v přepočtu přibližně 11 300 Kč bez DPH. Mezinárodní prodej bude zahájen 14. října.

Jak se vám líbí řešení selfie, které předvedla Nubia Z20?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)