Nový chytrý budík Xiaomi funguje jako reproduktor, rádio a centrum domácnosti

chytry budik xiaomi predstaveni

Xiaomi už má ve své nabídce několik budíků, jenže novinka s názvem Xiaoai Smart Alarm Clock má hned několik specifických funkcí, které se u budíků jen tak nevidí. V první řadě je zařazen do produktů chytré domácnosti, to znamená, že zde nepůjde jen o buzení. Chytrý budík toho umí podstatně více.

Chytrý budík Xiaomi má v sobě mikrofon i hlasitý reproduktor

Ve zkratce by se dalo říct, že se jedná o chytrý reproduktor, na kterém je přilepený budík. Uživatel si může vybrat z celkem 30 různých alarmů. Do budíku si můžete uložit až 80 připomínek. Dokáže také přehrávat počasí, poslední zprávy a odpovídat na otázky pomocí Xiaomi asistenta. Zde je však problém v jazykové bariéře. Asistent funguje pouze v čínštině.

Nicméně dále se dá využít i jako ovládací centrum chytré domácnsoti, například pro ovládání žárovek, vysavače apod. Po připojení k Wi-Fi sítě se může použít k přehrávání rádií z internetu. S telefonem se dá propojit pomocí Bluetooth. Rozměry budíku jsou 126 x 27 x 60 mm, váží 170 gramů. Potěší také velmi dobrá cena 149 CNY, což je v přepočtu s DPH 571 Kč. Do prodeje se dostane brzy v Číně a později by díky překupníkům měl být k dispozici i v eshopech, které posílají zboží do České republiky.

Využili byste chytrý budík, nebo je to podle vás zbytečnost?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)