Nový BlackBerry telefon bude mít hardwarovou klávesnici i 5G

novy telefon blackberry v roce 2021

BlackBerry ještě u chytrých telefonů neřeklo poslední slovo. Nyní jsme se dozvěděli, že se BlackBerry spojilo s dalšími společnostmi, které se postarají o výrobu telefonů. Konkrétně se jedná o OnwardMobility a FIH Mobile. Víme už i to, že nový Blackberry telefon poběží na Androidu, bude mít hardwarovou klávesnici a nebude chybět podpora 5G sítí. Představení telefonu bychom se měli dočkat v roce 2021.

BlackBerry se v roce 2021 vrátí s novým telefonem

Tento měsíc končí spolupráce mezi BlackBerry a čínskou společností TCL, která měla na starost výrobu BB telefonů v posledních letech. Místo toho přichází dvojice OnwardMobility a FIH Mobile. První jmenovaná společnost byla v roce 2008 založena v USA a od svých počátků se zaměřuje na zabezpečený mobilní software. Současným šéfem OnwardMobility je Peter Franklin, kterého můžete znát ze Zyngy anebo Microsoftu. FIH Mobile je pak dceřinou společností Foxconnu.

OnwardMobility Announces Agreements with BlackBerry and Foxconn Subsidiary FIH Mobile …

OnwardMobility Announces Agreements with BlackBerry and Foxconn Subsidiary FIH Mobile ...

Novinka od BlackBerry se má opět točit hlavně kolem skvělého zabezpečení. Šéf BlackBerry John Chen řekl, že chtějí zákazníkům nabídnout stejnou úroveň zabezpečení jako mají podniky a vlády. Zároveň se chtějí zaměřit na produktivitu. Na závěr ještě bylo zveřejněno, že se s tímto smartphonem počítá na trhy v Severní Americe a Evropě.

Těšíte se na nový BlackBerry telefon?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)