[NOVINKA]: Huawei Ascend G 330 s ICS

Huawei-Ascend-G330_1

Skvělý počin Ascend G 300 od Huawei (čtěte: WAH-WAY), má zřejmě nového nástupce. Novinka Ascend G 330 přinese dvoujádrový procesor a novější verzi operačního systému – ICS. Pro stávající majitele G 300 to může znamenat jediné – chce snad Huawei na svůj prodejní bestseller G 300 zapomenout? Rozhodl se vypustit G 300 ze všech plánovaných updatů – zejména tedy z plánované aktualizace na ICS? Jaký smysl má G 330? Otázek, kterých mě napadá, je více. Huawei svůj záměr s novým modelem prozatím nezdůvodnil.

Co již víme – G 330 bude plně optimalizována pro ICS, kapacitní tlačítka v designu čtyřkového Androida, relativně výkonný dvoujádrový procesor Cortex A5 (čipset Qualcomm MSM8225), 4″ TFT displej s rozlišením 800 x 480 bodů (nikoliv IPS), 512 MB RAM, či 4GB vnitřní paměť. Lze si tedy všimnout, že mimo OS a procesor budou ostatní parametry takřka shodné s G 300.

Prodeje a atraktivita tohoto modelu jsou ve hvězdách. “Androidí zelenáči”, kteří přecházejí kupříkladu ze Symbianu, jsou plně spokojeni s G 300 (jediné, co chybí, je oficiální ICS), přechod pro ně nebude mít výraznější smysl. “Androidí profíci” si brousí zuby na čtyřjádrové dělo, jehož vydání však výrobce stále odkládá a odkládá. Co tedy k tomuto záměru dodat? Snad jen – milý Huaweii:

  1. Zapracuj na rychlém vydání Ascenda D Quad (1,5GHz quad-core s 1800 mAh baterií).
  2. Vydej pro početnou komunitu uživatelů G 300 novější verzi systému – ICS.

[via GA]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)