Dropbox vyvinul vlastního správce hesel pro mobily. Už se testuje

testuje-se-novy-spravce-hesel-dropbox-passwords

Patříte mezi uživatele, kteří nechávají správu hesel do všemožných aplikací, webů a služeb na nějakém komplexním správci? Nebo jste o této možnosti někdy přemýšleli? Na svět brzy přijde další varianta takového pomocníka. A bude ji mít na svědomí známý projekt cloudového úložiště Dropbox. Novinka pojmenovaná zcela jednoduše Dropbox Passwords je nyní ve fázi testování. V telefonech ji zkoušejí vybraní uživatelé. V oficiálním Obchodě Play je k nalezení, ale pouze ve variantě předběžného přístupu. To znamená, že jde aplikace běžně stáhnou a spustit, ale po přihlášení pouze oznámí, že je testování omezeno jen na úzkou skupinu uživatelů.

Popis aplikace toho zatím příliš mnoho neodhaluje. Zdá se, že ve většině možností bude novinka Dropbox Passwords velmi podobná jiným správcům hesel. Jednou zajímavou bezpečnostní vychytávkou má být “zero-knowledge” šifrování, které není spojené se severy služby. Znamená to, že vložená hlesla jsou dostupná pouze konkrétnímu uživateli a nejsou nijak vzdáleně ukládána. Jde o efektivní způsob, jak data uchránit před kybernetickými útočníky. Pro přihlášení do aplikace je aktuálně nutný Dropbox účet, ale není jisté, zda nový správce nebude fungovat i úplně samostatně.

Dropbox Passwords - Secure Password Manager
Dropbox Passwords - Secure Password Manager

Používáte nějakého správce hesel?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)