Nové telefony Huawei dostaneme bez nabíječek. Důvodem ale není ekologie

huawei telefon bez nabíječky

Když se loni začalo poprvé mluvit o tom, že Apple nedodá k novým iPhonům nabíjecí adaptér, schytala za to firma poměrně velkou dávku kritiky. Jenže i tento trend později okopíroval Samsung i Xiaomi a nyní to vypadá na dalšího výrobce. Dle posledních zpráv i nové Huawei telefony dostaneme bez nabíječek. Důvodem není ekologie, ale mnohem logičtější důvod.

Huawei telefony dostaneme bez nabíječek

Prvním telefonem, který dorazí bez nabíjecího adaptéru prý bude Huawei P50. Třeba již zmiňovaný Apple si své kroky odstranění sluchátek EarPods a nabíjecího adaptéru hají tím, že téměř každý majitel nového iPhonu bude mít někde doma nějakou starší, takže je adaptér vlastně zbytečný. S tím se ale úplně nedá souhlasit. Jablečný gigant totiž v balení dává USB-C na Lightning kabel, tudíž potřebujete USB-C adaptér. Starší iPhony přitom mají v balení USB-A adaptér, takže vám stejně nezbývá nic jiného než si nějaký pořídit. Apple tak nejen že peníze ušetří, ale také je vydělá.

huawei bez nabíječek

The REAL reason you don’t get a charger anymore.

The REAL reason you don’t get a charger anymore.

Huawei zvolil mnohem logičtější odůvodnění. Je jím prý nedostatek nabíjecích čipů do nabíječek a to ze dvou důvodů. Prvním je globální nedostatek těchto jednotek a druhým pak export z USA. Oficiálně bude sice tato informace jasná až při představení, ale vše tomu nasvědčuje.

Kolik máte doma nabíjecích adaptérů?

Zdroj: Slashgear.com, YouTube Mrwhosetheboss

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)