Nová powerbanka Xiaomi Redmi má 20 000 mAh, 18W rychlé nabíjení a lákavou cenu

Powerbanka Redmi 20 000 mAh

Společnost Xiaomi je vedle levných mobilních telefonů známá také výrobou různého příslušenství. Tentokrát si představíme powerbanku PB200LZM s kapacitou 20 000 mAh, která nese logo Redmi. Tedy “odnoš” Xiaomi, u níž jsou mnohdy ceny ještě nižší. Externí baterie nabízí kromě velké kapacity také funkci rychlého nabíjení a lákavou cenu. Vlastnostmi jde opět po krku dražším konkurentům, neurazí ani náročné uživatele.

Čím 20 000mAh powerbanka Redmi zaujme

V první řadě zmiňme (méně podstatnou vlastnost) design, který je čistý a bez jakékoliv textury. Příjemně vypadají zaoblené strany. S kapacitou 20 000 mAh se powerbanka Redmi PB200LZM řadí k větším, čemuž odpovídá také váha 550 gramů. Není sice nejlehčí, na druhou stranu zvládne díky dvěma 18W USB-A portům nabíjet dvě zařízení najednou. Jeden z výstupů má výkon 12,24 W (5,1 V/2,4 A), druhý pak 18,36 W (5,1 V/3,6 A). Powerbanka Redmi PB200LZM tak plnohodnotně zastoupí i nabíjení ze zásuvky. Oba porty jsou opatřeny ochrannými a řídícími čipy.

Zmíněný 18W výkon platí jak pro výstup, tak rovněž pro vstup. Nabíjení akumulátoru probíhá skrze USB-C, případně přes pomalejší microUSB. Samozřejmě je k tomu potřeba využít správný kabel a dostatečně silný adaptér, tedy 18W (není součástí balení). Čipová ochrana má 9 vrstev, což podtrhuje bezpečnost produktu a účinnost nabíjení.

20 000mAh powerbanka Redmi umožňuje navíc aktivovat nabíjení mikroproudem, což je vhodné pro nositelnou elektroniku nebo sluchátka. Powerbanku PB200LZM pořídíte do 30 dolarů včetně poštovného. Pokud dáváte přednost menší (a lehčí) verzi, nabízí ji Redmi ještě v provedení 10 000 mAh, designově je v podstatě stejná, je ovšem lehčí a má menší rozměry. Nedávno pak Xiaomi představilo velmi levná bezdrátová sluchátka Haylou GT1 a zastoupení má také v levných telefonech do 2 500 Kč.

Jakou powerbanku používáte?

Zdroj: eBay

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)