Nová verze Waze s rychlejším přihlášením přes Google Smart Lock

nova-verze-waze-smart-lock-ico

Pokud často měníte telefony či zkoušíte nové alternativní ROMky, určitě oceníte funkci, kterou přináší nová verze Waze. Poslední aktualizace totiž přidává podporu funkce Google Smart Lock, díky které uživatel nebude muset zadávat své přihlašovací údaje. Po prvním přihlášení se mu automaticky obnoví všechny uložené body.

Nová verze Waze s rychlejším přihlášením přes Google Smart Lock Nová verze Waze s rychlejším přihlášením přes Google Smart Lock

Jak nová verze Waze zjednodušuje přihlášení?

Nově přidanou funkci Google Smart Lock popisuje oficiální nápověda takto: “Smart Lock pro hesla vás zbaví starostí se zabezpečením účtů v oblíbených aplikacích a webových stránkách. Smart Lock hesla uloží do vašeho účtu Google a poté vám pomůže je bezpečně a pohodlně zadat na webových stránkách, které navštěvujete v Chromu, a v aplikacích, které používáte v mobilních zařízeních.”

Funkce je sama o sobě velmi praktická, nicméně vyžaduje podporu na straně aplikace. Přes úvodní nadšení ji nakonec celá řada vývojářů, včetně těch nejvýznamnějších, neimplementovala. Dá se tedy říci, že Waze je jednou z prvních vlaštovek mezi “velkými” aplikacemi.

Funkci Smart Lock můžete nastavit takto:

  1. Otevřete hlavní nabídku klepnutím na tlačítko s lupou.
  2. Přejděte přes ikonu s ozubeným kolem do nastavení.
  3. Jděte do sekce Účet a přihlášení.
  4. Zde najdete položku Smart Lock nastavení.
  5. V případě, že máte funkci aktivní, bude zaškrtnuté zatržítko u volby Povolit.

Jaké novinky přináší nová verze Waze?

Podívejme se nyní na oficiální seznam provedených změn ve verzi 4.19.0.3:

  • Představujeme službu Smart Lock pro Waze. Už nikdy se nebudete muset starat o zadání přihlašovacích údajů na novém telefonu či při změně ROM. Díky funkci Smart Lock budete automaticky přihlášeni a automaticky se vám načtou všechna nastavení a uložená místa.
  • Sekce Mí přátelé a Pošta mají novou pozici v nabídce. Nové doručené zprávy a vaše přátele z Waze najdete nyní v hlavní nabídce. Zde klepnete na své jméno a můžete si číst poštu, nebo se podívat, kdo je právě online. Pokud by vám nabídka pro zobrazení přátel v mapě chyběla, můžete ji zapnout v nastavení v sekci Zobrazení a mapa přepínačem Zobrazit přátele mezi ovládacími prvky.
  • Byly provedeny opravy drobných chyb a další vylepšení.

Aktualizace na verzi 4.19.0.3 je již šířena standardní formou OTA přes Obchod Play. Na redakčním telefonu s Androidem 6.0.1 jsme ji obdrželi v noci na pátek. Pokud vám ještě není nabízena, můžete si stáhnout instalační balíček ze serveru APKMirror. V takovém případě je však nutné povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. 49 MB velký instalační soubor je digitálně podepsán a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Navigaci Waze si z Obchodu Play stáhlo již více než sto milionů uživatelů a její průměrná známka je 4,6.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic
Využijete podporu funkce Smart Lock v navigaci Waze?

Zdroje: androidpolice.com, support.google.com, www.waze.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)