Menu

Nová verze aplikace Český rozhlas pro Android

Český rozhlas představil novou verzi své aplikace pro telefony s operačním systémem Android. Prakticky kdykoli a kdekoli můžete poslouchat stream rozhlasového vysílání a to v kvalitě 128 kbps nebo 32 kbps. Aplikaci je možné minimalizovat a během poslechu dál pracovat s telefonem. Až potud by se nejednalo o nic mimořádného, program ale přidává několik funkcí navíc. Jmenujme například možnost stahovat podcasty odvysílaných pořadů, nebo nahrávat vysílání do formátu MP3. Proti běžnému FM přijímači najdete v nabídce dvě stanice zaměřené na náctileté posluchače a nebudete muset připojovat sluchátka.

Možnosti nastavení aplikace Český rozhlas

Možnosti nastavení aplikace Český rozhlas

Jaké stanice jsou v nabídce?

  • ČRo 1 – Radiožurnál
  • ČRo 2 – Praha
  • ČRo 3 – Vltava
  • Český rozhlas 6
  • ČRo – D-dur
  • ČRo Rádio Česko
  • ČRo Leonardo
  • ČRo Radio Wave
  • TeenWeb Wave Guitar
  • TeenWeb Wave Party
Nabídka stanic k poslechu

Nabídka stanic k poslechu

V zaslané tiskové zprávě je zmíněna možnost funkce budíku, díky které vás může do nového dne probouzet vysílání ČRo. Na stránkách AppBrain je ale uvedeno, že buzení funguje jen na telefonech Samsung a HTC. Otestovali jsme nastavení dle návodu na telefonu LG Optimus One a musíme konstatovat, že buzení rádiem na něm skutečně nefunguje.

Nastavení budíku vyžaduje specifický postup

Nastavení budíku vyžaduje specifický postup

Při testování přes EDGE bylo vysílání plynulé a bez zádrhelů i při nastavení vysoké kvality zvuku. Samozřejmě je ale lepší, pokud máte datový limit, poslouchat rádio přes Wi-Fi. Zbývá jen podotknout, že aplikaci Český rozhlas si můžete nainstalovat na telefony se systémem Android 1.6 a vyšším.

Informace o aplikaci Český rozhlas

Testovaná verze: 3.2 z 9. ledna 2011
Licence: freeware
Stránka programu: www.rozhlas.cz/iradio/mobily/
Stránka AndroLib: www.androlib.com/android.application.com-apchernykh-ceskyrozhlas-basic-qtCxp.aspx
Stránka AppBrain: www.appbrain.com/app/cesky-rozhlas/com.apchernykh.ceskyrozhlas.basic
Počet stažení dle AppBrain: 1 000 až 5 000
Hodnocení dle AppBrain: 4,65/5
Velikost aplikace v telefonu: 292 kB
QR kód:

QR kód aplikace Český rozhlas

QR kód aplikace Český rozhlas

 

Komentáře

Ondra

Ondra

13.1.2011 9:49

A od toho památného dne budiž vyžadováno výpalné za všechny android zařízení, technicky schopná příjmu vysílání českého rozhlasu. Tomuto výpalnému budeme navěky říkat koncesionářský poplatek.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

13.1.2011 9:50

To: Ondra
Haha, to mě nenapadlo :). Ale je pravda, že podobné nápady – tuším ČT – měla ohledně počítačů připojených k Internetu.

Filip Rožánek

Filip Rožánek

13.1.2011 10:38

Na internetové streamy se rozhlasový poplatek nevztahuje.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

13.1.2011 11:11

To: Filip Rožánek
Zatím :)

Mirek

Mirek

13.1.2011 15:27

No, popravdě moc nevim k čemu je takhle aplikace dobrá. Když budu chtít poslouchat rozhlas, tak si ho pustim na rádiu normálně v mobilu. U smartphonů neznám moc telefonů, u kterých by rádio nebylo. Navíc běh týhle aplikace společně s Wi-Fi bude žrát baterku mnohem víc než klasickej FM modul. Asi je to dobrý pro oblast, kde nejsou uvedená rádia díky signálu dostupná, ale i tak musí být dostupná nějaká Wi-Fi síť, takže stejně… Já bych v téhle oblasti třeba uvítal prográmek, kterej bude například dle GPS polohy nebo nejbližších měst ukazovat jednotlivé frekvence rádií. Když člověk cestuje po ČR, tak by se tohle určitě hodilo.

Elrol

Elrol

13.1.2011 15:35

To Mirek: Jsou v republice místa, kde je přjem č. rozhlasu kupodivu dost hrozný – typicky např. Brno. A až budeš někde na cestě v zahraničí, tak tam si to přes normální rádio taky nepustíš. Toto je naprosto výborná věc a já si to nainstaluju určitě. Ty frekvence rádií podle GPS je ale výborný nápad, to by se mi taky líbilo.

Vladix

Vladix

13.1.2011 16:27

Ja pouzivam k maximalnej spokojnosti aplikaciu TuneIn Radio. Pozna streamy z celeho sveta, má funkciu sleep aj budenie. A nie som viazany len na pocuvanie jedneho radia. Odporucam.

Filip Rožánek

Filip Rožánek

13.1.2011 16:59

To Mirek: V aplikaci jsou stanice, které na FM nejsou a vysílají pouze v DVB-T (Radio Wave, Leonardo, Rádio Česko, D-Dur), čili je to usnadnění jejich příjmu. Plus jsou tam dva streamy pro teenagery, které jsou pouze na webu Českého rozhlasu (Wave Guitar a Wave Party z http://teenweb.rozhlas.cz/).

Ondřej Doubrava

Ondřej Doubrava

14.1.2011 3:06

Na Facebookovské stránce Českého rozhlasu jsou přijímány nápady na rozvoj aplikace, je na ně i odpovídáno, je tedy téměř jisté , že budou další updaty a já držím palce. Jako “nouzový zdroj poslechu” (a tady jsou tedy hodně velké uvozovky) je aplikace ideální, “žrout baterky” mi neva, zapínám ČRo vlastně jen na konkrétní pořady, které si vyberu z programu. Ty frekvence podle GPS jsou opravdu fajn nápad. ;-)

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

14.1.2011 9:41

To: Mirek
No, myslím, že nejvýstižněji to napsal Elrol. Hlavní plus vidím v možnosti poslechu v zahraničí. Samozřejmě jen tehdy, pokud tam budete připojený přes Wi-Fi.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

14.1.2011 9:41

To: Vladix
Ano, recenze jedné aplikace, podobné té, kterou zmiňujete, má SvětAndroida v plánu :)

peter

peter

5.8.2011 5:21

Zdravim. Instaloval som si aplikaciu na cesky rozhlas a niekde na nete som zachytil,ze by to malo mat aj nastavovanie casu vypnutia. Ja som to nenasiel. Pomoze mi,pls,niekto? Dik. Peter

RSS (komentáře k článku)