WF-1000XM4: Nová Sony sluchátka opět slibují jen to nejlepší

Nová sluchátka Sony WF-1000XM4

Společnost Sony před pár dny oficiálně představila nová bezdrátová sluchátka WF-1000XM4. Nejnovější model z populární řady sluchátek 1000X má posunout hlavně aktivní potlačení okolního hluku (ANC) a kvalitu zvuku na novou úroveň. Předchozí variantu překonává hlavně díky pokročilým parametrům a funkcím, z nichž mnohé přebírá od dříve představených náhlavních sluchátek WH-1000XM4. O špičkové ANC se má přitom opět starat nově navržený integrovaný procesor V1.

Sluchátka Sony WF-1000XM4 oficiálně představena

Z chytrých funkcí stojí za zmínku hlavně Speak-to-Chat pro ztlumení přehrávání při řeči, Quick Attention pro krátký poslech po stisknutí tlačítka nebo Adaptive Sound Control, který přizpůsobí zvukový výstup ruchům v okolí. O lepší zvuk se mají starat 6mm měniče s o 20 % větším magnetem. Budou mít i kvalitní oporu v softwaru, konkrétně ve standardech LDAC a DSEE Extreme či systému 360 Reality Audio.

Sony Noise Cancelling Headphones WF-1000XM4 Official Product Video

Sony Noise Cancelling Headphones WF-1000XM4 Official Product Video

Sluchátka WF-1000XM4 jsou i drobnější a lehčí. Byla přepracována tak, aby byla o 10 % menší než předchozí generace, aniž by došlo ke kompromisu v kvalitě zvuku nebo výdrži baterie. Také nabíjecí pouzdro je o 40 % menší. Z hlediska výdrže mají špunty nabídnout 8 hodin samotné a dalších 16 s pomocí pouzdra. To je možné nabíjet jak přes konektor, tak i bezdrátově. Sluchátka Sony WF-1000XM4 budou v prodeji v černé a krémově-stříbrné variantě a jejich cena je 7499 Kč.

Která sluchátka od Sony už jste vyzkoušeli?

Zdroj: Sony

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)